Konto mistyka zablokowane. Miał "uleczać" homoseksualistów

12

Konto nigeryjskiego mistyka TB Joshuy zostało zablokowane na YouTube. Powód? Skargi na kaznodzieję. Miał się on dopuszczać mowy nienawiści. Chciał m.in. "leczyć" homoseksualistów.

Konto mistyka zablokowane. Miał "uleczać" homoseksualistów
Tb Joshua (YouTube)

Konto na YouTub'ie nigeryjskiego ewangelisty telewizyjnego TB Joshuy zablokowane. Zawieszenie działalności kanału nastąpiło po skardze Open Democracy (brytyjska witryna internetowa, poddająca analizie problemy społeczne i polityczne - red.). Mistyk miał 1,8 mln subskrybentów.

Mężczyzna chciał "leczyć" osoby homoseksualne. Opublikował na swoim kanale serię filmików, na których modli się za sukces tego leczenia.

Kat chciał uleczyć kobietę?

Jeden film ukazywał jedną z "sesji modlitewnych". Widać na nim, jak TB Joshua kilkanaście razy z całej siły uderzył i popchnął kobietę. Mistyk twierdził, że "widzi ducha innej kobiety". Po "sesji" uczestniczka powiedziała, że została "uzdrowiona”, a „duch kobiety przestał jej niszczyć życie”.

Przez swoich zwolenników nazywany jest "prorokiem". Nic dziwnego - twierdzi, że jest w stanie wyleczyć wszystkie choroby - w tym HIV i AIDS, dlatego przyjeżdżają do niego ludzie z całego świata. Zakazano nawet nadawania jego programów, ale „teleewangelistom” udało się to obejść za pomocą niekodowanych urządzeń nadawczych.

Rzecznik YouTube'a twierdzi, że zamknięto jego kanał, bo TB Joshua złamał zasady serwisu. Regulamin platformy jasno mówi o tym, że zabronione jest udostępnianie treści, które sugerują, że ktoś jest chory psychicznie lub gorszy ze względu na przynależność do określonej grupy, w tym orientacji seksualnej. Mistyk już zapowiedział, że będzie się odwoływał od tej decyzji.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić