o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Konto mistyka zablokowane. Miał "uleczać" homoseksualistów

8
Podziel się

Konto nigeryjskiego mistyka TB Joshuy zostało zablokowane na YouTube. Powód? Skargi na kaznodzieję. Miał się on dopuszczać mowy nienawiści. Chciał m.in. "leczyć" homoseksualistów.

Konto mistyka zablokowane. Miał "uleczać" homoseksualistów
Tb Joshua (YouTube)
bDZVshPF

Konto na YouTub'ie nigeryjskiego ewangelisty telewizyjnego TB Joshuy zablokowane. Zawieszenie działalności kanału nastąpiło po skardze Open Democracy (brytyjska witryna internetowa, poddająca analizie problemy społeczne i polityczne - red.). Mistyk miał 1,8 mln subskrybentów.

Mężczyzna chciał "leczyć" osoby homoseksualne. Opublikował na swoim kanale serię filmików, na których modli się za sukces tego leczenia.

bDZVshPH

Kat chciał uleczyć kobietę?

Jeden film ukazywał jedną z "sesji modlitewnych". Widać na nim, jak TB Joshua kilkanaście razy z całej siły uderzył i popchnął kobietę. Mistyk twierdził, że "widzi ducha innej kobiety". Po "sesji" uczestniczka powiedziała, że została "uzdrowiona”, a „duch kobiety przestał jej niszczyć życie”.

Przez swoich zwolenników nazywany jest "prorokiem". Nic dziwnego - twierdzi, że jest w stanie wyleczyć wszystkie choroby - w tym HIV i AIDS, dlatego przyjeżdżają do niego ludzie z całego świata. Zakazano nawet nadawania jego programów, ale „teleewangelistom” udało się to obejść za pomocą niekodowanych urządzeń nadawczych.

bDZVshPN

Rzecznik YouTube'a twierdzi, że zamknięto jego kanał, bo TB Joshua złamał zasady serwisu. Regulamin platformy jasno mówi o tym, że zabronione jest udostępnianie treści, które sugerują, że ktoś jest chory psychicznie lub gorszy ze względu na przynależność do określonej grupy, w tym orientacji seksualnej. Mistyk już zapowiedział, że będzie się odwoływał od tej decyzji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZVshQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
piston
4 tyg. temu
Ten na zdjęciu to idol polek za granicą - prawie każda na takiego aż się ślini
Matka4ki
4 tyg. temu
Jest wiele lekarstw które leczą homoseksualistow ci ludzie to zAgrozenie dla społeczeństwa....
pierre
4 tyg. temu
Dajcie to na główną, bo żal żeby artykuł z takim potencjałem się zmarnował ;-))
bDZVshQj
Internauta
4 tyg. temu
Każdy zorientowany wie, że modlitwa za osoby homoseksualne jest na lewicowym YouTube jako forma dyskryminacji tych biednych osób...
koncerntratio...
4 tyg. temu
Nie wolno nikogo uleczać, od tego są szczepionki !!!
Bobo
4 tyg. temu
Segregacja rasowa jak w czasach hitleryzmu.
Hahahahaha
4 tyg. temu
Przecież to rasizm ze strony Youtube.
debata
4 tyg. temu
Kochani, już w sobotę debata pomiędzy pastorem zboru Kościoła Dunkersów z Oregonu a pastorem zboru Kościoła Baptystów z NewHampshire. Temat dysputy, tysiąclecie - literalne czy symboliczne? Zapraszamy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić