Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Jak skończy się pandemia w Polsce? Wirusolog: są 2 scenariusze - dobry i zły

263

Pandemia koronawirusa w Polsce jest jeszcze w pierwsze fazie. Dr Tomasz Dzieciątkowski widzi dwie możliwości: jedną optymistyczną, a drugą pesymistyczną.

Jak skończy się pandemia w Polsce? Wirusolog: są 2 scenariusze - dobry i zły
Koronawirus w Polsce (Getty Images)

Koronawirus w Polsce. Pandemia jest jeszcze w pierwszej fazie

Dr Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog, w rozmowie z Onetem powiedział, że pandemia w Polsce jest jeszcze w pierwszej fazie.

Wchodzimy tutaj na śliski grunt polityki. Jeżeli ludzie słyszą od premiera, że koronawirus jest w odwrocie, to w to wierzą. Tymczasem żadne dane nie wskazują, że pandemia się kończy - podkreślił cytowany przez Onet dr Dzieciątkowski.

Koronawirus. Dwa scenariusze

Zapytany przez Onet wirusolog widzi dwa warianty rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce. Jeden z nich jest optymistyczny, drugi - niestety - pesymistyczny. Jak będzie wyglądała liczba zachorowań na COVID-19 w najbliższych tygodniach?

Koronawirus. Wariant optymistyczny

Według dr Tomasza Dzieciątkowskiego jeśli z początkiem przyszłego roku pojawi się skuteczna szczepionka na koronawirusa, to pandemia powinna wygasnąć do końca 2021.

Koronawirus. Wariant pesymistyczny

Jeśli nie pojawi się szczepionka na koronawirusa, która będzie skuteczna, pandemia potrwa jeszcze nawet 2-3 lat. Przez ten czas konieczne będzie noszenie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić