Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Masz te objawy? To śmiertelnie niebezpieczne

134
Podziel się:

Nie brakuje takich, którzy lekceważą objawy typowe dla COVID-19, twierdząc, że to pewnie jest zwykłe przeziębienie. Tak nie należy robić. Eksperci zauważają, że ważna jest szybka reakcja.

Masz te objawy? To śmiertelnie niebezpieczne
Masz objawy COVID-19? Absolutnie tego nie lekceważ (Getty Images)

Borykasz się z choćby lekkim, dotychczas niespotykanym zmęczeniem? A może boli cię gardło lub masz nieco podwyższoną temperaturę? Nie lekceważ takich objawów. To może być koronawirus.

Ważna jest szybka reakcja. Eksperci na łamach "The Lancet" zaznaczają, że nawet przy tak niewielkich objawach COVID-19 przez pierwszych pięć dni stanowimy największe zagrożenie dla innych. Najmocniej zakażamy.

Dzieje się tak, bo przez te pierwsze 5 dni wirus jest najbardziej aktywny. Musimy więc zachować czujność i na bieżąco kontrolować stan zdrowia. Jeżeli dzieje się coś niedobrego, warto skorzystać z porady lekarza.

Koronawirus. Odpowiedzialność i rozsądek kluczowe

By skutecznie walczyć z pandemią koronawirusa, powinniśmy kierować się rozsądkiem i odpowiedzialnością. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie przezwyciężyć zarazę z chińskiego Wuhan.

Eksperci twierdzą, że jeżeli mamy choć lekkie objawy, to powinniśmy poddać się samoizolacji. Takie rozwiązanie sprawia, że ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tym samym chronimy bliskich i wszystkich tych, z którymi się widujemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić