Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Masz te objawy? To śmiertelnie niebezpieczne

87
Podziel się:

Nie brakuje takich, którzy lekceważą objawy typowe dla COVID-19, twierdząc, że to pewnie jest zwykłe przeziębienie. Tak nie należy robić. Eksperci zauważają, że ważna jest szybka reakcja.

Masz te objawy? To śmiertelnie niebezpieczne
Masz objawy COVID-19? Absolutnie tego nie lekceważ (Getty Images)

Borykasz się z choćby lekkim, dotychczas niespotykanym zmęczeniem? A może boli cię gardło lub masz nieco podwyższoną temperaturę? Nie lekceważ takich objawów. To może być koronawirus.

Ważna jest szybka reakcja. Eksperci na łamach "The Lancet" zaznaczają, że nawet przy tak niewielkich objawach COVID-19 przez pierwszych pięć dni stanowimy największe zagrożenie dla innych. Najmocniej zakażamy.

Dzieje się tak, bo przez te pierwsze 5 dni wirus jest najbardziej aktywny. Musimy więc zachować czujność i na bieżąco kontrolować stan zdrowia. Jeżeli dzieje się coś niedobrego, warto skorzystać z porady lekarza.

Koronawirus. Odpowiedzialność i rozsądek kluczowe

By skutecznie walczyć z pandemią koronawirusa, powinniśmy kierować się rozsądkiem i odpowiedzialnością. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie przezwyciężyć zarazę z chińskiego Wuhan.

Eksperci twierdzą, że jeżeli mamy choć lekkie objawy, to powinniśmy poddać się samoizolacji. Takie rozwiązanie sprawia, że ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tym samym chronimy bliskich i wszystkich tych, z którymi się widujemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
afrykaner
rok temu
nie mam wzwodu jak to było drzewiej,czy to wirus,mam pójść do przychodni?
Obywatel
rok temu
Ogłupiania ciąg dalszy.
gobo
rok temu
Myślę że większość z nas jest już po kornie, ale poczekajmy jeszcze trochę na powikłana po, to będzie jazda.
wkurzonymedyk
rok temu
czyli dokładnie tak jak w grypie..
ściema
rok temu
Ch*j z tym koronawirusem ! Miałam, infekcja jak każda inna...przecież chorujemy, przeziębiamy się średnio 2 razy do roku okres jesienno-zimowy i pierwsza połowa roku, dajcie spokój, to już na anginę i zapalenie płuc nie leczą?! Po co ten cały cyrk? Ludzie umierają ze strachu przed szpitalem, wchodzą w grę TYLKO teleporady, a co ma powiedzieć pacjent onkologiczny? Mój znajomy ostatnio dostał zawału serca, w karcie wpisali mu covid, a chłop przed zawałem czuł się świetnie, zero ww objawów.
ale ale
rok temu
różnego rodzaju wirusy przeziębień atakują ludzi cały rok. Podobne objawy to miewałem po kilka razy do roku na 20 lat przed pojawieniem się Covid -19. Pisiory nie zakupiły tylu testów, żeby dało sie przetestować wszystkich z objawami przeziębienia.
zaniepokojony
rok temu
Ja mam od kilku dni wilczy apetyt. To zapewne objaw.
Walek
rok temu
Panie redaktorze, nie strasz pan, nie strasz. 98 % ludzi umiera na choroby nie związane z korona wirusem..... i spoko. Miałem takie objawy, lekarz przypisał antybiotyk i tylko układ pokarmowy mi rozregulowało. Ale sraczka to nie pogrzeb.
Pioter
rok temu
Poddaj się samoizolacji - a jak praca? Będzie gdzie wrócić? Inna sprawa - jak dodzwonić się do lekarza - nie wszędzie można dosięgnąć kijem do parapetu jak w Tarnobrzegu...
chory
rok temu
Jaka podstawa prawna daje jednym lekarzom prawo do zamknięcia przychodni i nieprzyjmowanie pacjentów a inni zmuszani są do pracy nawet "po godzinach"?Jednocześnie ci sami lekarze ,którzy nie przyjmują w przychodniach,przyjmują już bez problemów w swoich prywatnych gabinetach.Jaki przepis prawa to uregulował w tak dziwny sposób?
he?
rok temu
Dziwne że nagle grypa znikła ze świata
bara
rok temu
dlaczego więc lekarze rodzinni nie dają skierowań na testy. Sami leczą antybiotykami i radzą aby obserwować siebie.
pytanie
rok temu
Czy jeszcze ktoś w te brednie wierzy ?????? ha ha ha
fakt
rok temu
Nawet strach dostać kataru bo zaraz wsadzą do szpitala , zarażą nie wiadomo czym i umrzesz od podanej terapii!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić