o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DSM
|

Jaki atakuje sędzię z Płocka: "Jej partnerem jest radny KO"

98
Podziel się

Patryk Jaki z oburzeniem zareagował na wyrok płockiego sądu ws. "Tęczowej Matki Boskiej". Europoseł sugeruje, że sędzia nie była obiektywna w momencie wydawania wyroku.

Jaki atakuje sędzię z Płocka: "Jej partnerem jest radny KO"
Patryk Jaki atakuje sędzię z Płocka: "Jej partnerem jest radny KO" (PAP, Paweł Supernak)
bECcvoUl

Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił trzy aktywistki oskarżone o obrazę uczuć religijnych: Elżbietę Podleśną, Annę P. oraz Joannę Gzyrę-Iskandar. Sprawa dotyczy rozklejenia wlepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą symbolizującą środowisko LGBT.

Zachowanie aktywistek było odpowiedzią na homofobiczne treści na Grobie Pańskim w kościele św. Dominika w Płocku.

Wyrok sądu

Sąd stanął po stronie aktywistek, uzasadniając, że nie było ich zamiarem obrażenie kogokolwiek a jedynie zwrócenie uwagi na prawa osób nieheteronormatywnych.

bECcvoUn
Działania aktywistek miały charakter prowokujący, ale miały na celu zwrócenie uwagi na homofobiczny i krzywdzący wystrój w kościele w Płocku. Zrobiły to, by pokazać, że takie działania są nieakceptowalne. Nie była zamiarem aktywistek obraza niczyich uczuć religijnych ani znieważenie obrazu Matki Boskiej. Ich działania miały na celu ochronę osób dyskryminowanych - orzekła sędzia Agnieszka Warchoł.

"Tęcza nie obraża! Sąd wydał mądry i słuszny wyrok" - ocenia warszawski adwokat Jakub Wende.

bECcvoUt

Reakcja prawicy

Wyrok sądu nie spodobał się prawej stronie sceny politycznej. Na portalu TVP Info szybko pojawił się artykuł prześwietlający prywatne życie sędzi.

Sędzia Warchoł broni naklejek LGBT i profanacji Maryi. Jej partner to radny, aktywista LGBT - czytamy na publicznym portalu.
bECcvoUu

Informacja została podłapana przez Patryka Jakiego. Europoseł PiS-u atakuje sędzię na swoim profilu społecznościowym.

Wydała skandaliczny wyrok "pozwalający" na profanację w Płocku. Ta sama sędzia w 2020 r. przyznała, że jej partnerem jest radny KO sympatyzujący z LGBT - pisze Jaki.

Na słowa polityka PiS-u odpowiedziała na Twitterze wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska Stanecka. - W USA pan Patryk Jaki byłby aresztowany za obrazę sądu. Szczuliście już na Pawła Adamowicza, opamiętajcie się - apeluje senator do rządzących.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECcvoUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(98)
Gerwazy
7 miesięcy temu
Przedstawiciele partii, która się nazywa Prawo i Sprawiedliwość - akceptują tylko takie prawo, które jest korzystne dla nich i zgodne z ich poglądami (wynika to zarówno z możliwości realizowania własnego biznesu, bez żadnej odpowiedzialności, oraz z przekonania o swojej nieomylności. Taka postawa nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Z tego powodu powinna się ta partia nazywać Prawie Sprawiedliwość...
Kazimierz
7 miesięcy temu
Pan Jaki nue doródł do roli i jest nijaki
idek
7 miesięcy temu
Skandalem są pisowcy u władzy to jest uwłaczające i niegodne.
bECcvoUP
Kamil
7 miesięcy temu
Tutaj nic się niestety nie zmieni nie ważne kto będzie rządził.
molek
7 miesięcy temu
Patryk to klasa reszta ...........!
ROYAL NAVY
7 miesięcy temu
Kto to jest ten Jaki,czym on jest?Ja jestem oburzony jego oburzeniem.
czosnekpolski
7 miesięcy temu
A może by tak zapytać o zdanie matkę boską może odpowie...
oooo
7 miesięcy temu
sugeruje - jak mozna sugerowac oczywistosc - wskazuje co najwyzej -jej maz tej sendziny to dzialacz na rzecz lgbt...
***
7 miesięcy temu
Patryk Jaki zapluje się teraz - może podamy mu koło by nie utonął? Sąd Najwyższy oddalił skargę nadzwyczajną Zbigniewa Ziobry ws. sprawcy podpalenia biura Beaty Kempy (Solidarna Polska) w miejscowości Syców. Sprawca, Sebastian K., podpalił biuro polityczki w grudniu 2017 r. Przestępstwo to zdaniem prokuratury było motywowane politycznie i niechęcią do PiS. „Działał z pobudek politycznych, bo jest przeciwnikiem obecnej koalicji rządowej i chciał w ten sposób wpłynąć na jej parlamentarzystów, by odstąpili od działań legislacyjnych dotyczących reformy sądownictwa i systemu wyborczego” – tłumaczył przedstawiciel Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. W czerwcu 2018 r. Sąd Okręgowy we Wrocławiu umorzył sprawę podpalacza. Dlaczego? Stwierdzono, że człowiek ten jest niepoczytalny, i właśnie dlatego umieszczono go na przymusowym leczeniu w zakładzie dla psychicznie chorych. Sprawca opuścił ten zakład dwa lata temu. W styczniu ub.r. Kempa poruszyła tę sprawę na forum Parlamentu Europejskiego. „Kiedy pani przyjedzie do Polski i porozmawia z osobami poszkodowanymi przez wymiar sprawiedliwości? Są ich tysiące. Ja też jestem poszkodowana. Jako poseł na sejm spalono mi biuro poselskie, a oprawca chodzi nadal po wolności. A ja z moim mężem codziennie drżę o to, żeby nie podpalił mojego domu. Takich ludzi są tysiące” – powiedziała wtedy do wiceszefowej Komisji Europejskiej. Potem Ziobro złożył do SN skargę ws. działań Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Domagał się ponownego umieszczenia podpalacza w szpitalu psychiatrycznym. SN – jak już wspomnieliśmy – oddalił jednak skargę prokuratora generalnego. Postanowienie SN, oczywiście, nie zadowoliło poszkodowanej polityczki SP. „Jaki sąd – taka sprawiedliwość. Można w naszym kraju podpalać i chodzić bezkarnie. Okazuje się, że priorytetem jest bezpieczeństwo sprawców, a nie mieszkańców Sycowa” – napisała na Facebooka... Może jakaś zrzutka na chusteczki do wycierania łez przez p. europoseł - co?
kielniarz
7 miesięcy temu
Ale czasy za komuny w sejmie posłem był robotnik budowlany Albin Siwak a dzisiaj jest europosłem Patryk Jaki.
NSZ
7 miesięcy temu
Tęczy obecnie tylko kojarzy mi się z LGBT, z chorymi umysłowo osobami,odmieńcami, które powinny być wykluczone z naszego społeczeństwa, trzeba brać wzór z Chin i rozprawić się ze wszystkim co jest i przypomina LGBT tj. z tęczowymi ławkami , restauracjami, klubami itp. miejscami. Dla tych z LGBT powinny być stworzone obozy mieszczące się z dala od zdrowych i normalnych ludzi, nie powinni być nigdzie zatrudniani, gdzie są dzieci, we wszystkich urzędach państwowych, w wojsku i policji,służbie Zdrowia i w szkolnictwie itp. miejscach. Tacy jak oni powinni być eksterminowani .
***
7 miesięcy temu
Właśnie tak w/g Jakiego i PiS-u wyglądać powinna polska sprawiedliwość zarządza przez Ziobrę: Szok! Funkcjonariusze CBA torturowali biznesmena. Prokuratura PiS mimo dowodów sprawę umorzyła! Państwo bezprawia. – Kopali, aż straciłem przytomność. W moczu miałem krew. Potem wieźli mnie jak na egzekucję – opowiada biznesmen torturowany przez agentów CBA. Mimo dowodów prokuratorka Anna Bomza umorzyła sprawę. Chodzi o skomplikowaną sprawę gospodarczą. Funkcjonariusze CBA przy zatrzymaniu porazili biznesmena paralizatorem, skopali, polewali wodą, śpiewając przy tym „deszcze niespokojne”, piosenkę z filmu „Czterej pancerni i pies”. Biznesmen od początku mówił o torturach. Gdy sąd nie zgodził się na areszt, to poszedł do lekarza na obdukcję. Lekarz sądowy potwierdził duże obrażenia na prawym ramieniu, silny ból, urazy jamy brzusznej oraz krew w moczu. Adwokaci natychmiast złożyli zawiadomienie do prokuratury. „Warszawska prokuratorka Agata Bomze po roku umorzyła jednak śledztwo, nie dopatrując się w zachowaniu funkcjonariuszy przestępstwa. Co zrobiła przez ten rok? Jak wynika z uzasadnienia decyzji o umorzeniu, przesłuchała tylko jednego z 11 agentów uczestniczących w zatrzymaniu”, „Wszystkie czynności prowadzone wobec pokrzywdzonego były zgodne z obowiązującą procedurą” – orzekła na podstawie jednych zeznań prokuratorka. Nie wiadomo, a może wiadomo dlaczego nie wyjaśniła obrażeń biznesmena, ani nie przeprowadziła konfrontacji, tudzież nie przesłuchała wszystkich uczestników zajścia... Może >jaśnie oświecony i natchnionypomazańcemchlor
Jan Kowalski
7 miesięcy temu
Prezes występując z kościelnej ambony obraża moje uczucia religijne.
bECcvoUH
catolico
7 miesięcy temu
Tęcza od tysięcy lat jest symbolem pojednania ludzkości z Bogiem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić