Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Jarosław Gowin podał się do dymisji. Znamy powód rezygnacji polskiego polityka

83

Dziś Jarosław Gowin ogłosił decyzję o podaniu się do dymisji. Polityk wyjaśnił, dlaczego zrezygnował z urzędu wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz zarekomendował swoją następczynię.

Jarosław Gowin podał się do dymisji. Znamy powód rezygnacji polskiego polityka
(PAP, Wojciech Olkuśnik)

Jarosław Gowin zrezygnował ze stanowisk ze względu na brak poparcia jego propozycji. Zgodnie z ustaleniami Wirtualnej Polski polityk podzielił się uwagami odnośnie do ustawy o głosowaniu korespondencyjnym. Dotyczyła ona zmiany konstytucji oraz przedłużenia kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata.

Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym jest potrzebna, ponieważ prawdopodobnie przez dwa kolejne lata nie będzie możliwe przeprowadzenie innych wyborów – cytuje Jarosława Gowina Wirtualna Polska.

Polityk uważa, że ze względu na pandemię COVID-19 wybory nie powinny odbyć się w zaplanowanym terminie, czyli 10 maja. Jarosław Gowin zapowiedział jednak, że jego dymisja nie jest równoznaczna z wyjściem Porozumienia z koalicji rządowej. Jak motywował, Polska potrzebuje stabilnej większości Zjednoczonej Prawicy.

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Gowin poza rządem? Michał Dworczyk komentuje

Kogo Jarosław Gowin rekomenduje na swoje miejsce?

Jarosław Gowin rekomenduje na swoje miejsce Jadwigę Emilewicz. Jest ona wiceprezesem Porozumienia oraz pełni funkcję minister rozwoju.

Chciałam bardzo podziękować za zaufanie i powierzenie mi tej misji. Decyzja była decyzją szybką i dalekowzroczną, decyzją odpowiedzialności za stan państwa. Najważniejszą rzeczą jest stabilizacja życia społecznego i gospodarczego. Porozumienie będzie mocnym głosem w zakresie wsparcia gospodarki – cytuje Emilewicz Wirtualna Polska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić