Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus: Chiny obawiają się drugiej fali pandemii COVID-19

141
Podziel się:

Rząd Chin ogłosił, że pandemia koronawirusa została już opanowana i nie dochodzi do kolejnych zarażeń. Jednak w ciągu ostatnich dni odnotowano nowe przypadki zachorowań na COVID-19. Mieszkańcy obawiają się, że to tylko początek problemów.

Koronawirus: Chiny obawiają się drugiej fali pandemii COVID-19
(Getty Images, Zhang Peng/LightRocket)

Władze Chin złagodziły dotychczasowe środki bezpieczeństwa. Mieszkańcy Wuhan, gdzie doszło do pierwszych przypadków COVID-19, po dwóch miesiącach mogli swobodnie opuścić miasto. Mimo że część lokalnych urzędników ostrzegała, aby jeszcze powstrzymać się przed zbyt częstym wychodzeniem z domu, rząd uznał, że pandemia należy już do przeszłości.

Koronawirus: w Chinach dojdzie do drugiej fali pandemii COVID-19?

Mimo zapewnień władz w Chinach mają miejsce kolejne zarażenia. Specjaliści ostrzegali, że w kraju może dojść do drugiej fali pandemii. Jako jej przyczynę wskazywali, że w związku ze zniesieniem ograniczeń do kraju powrócą osoby, które przez ostatnie miesiąca przebywały poza ojczyzną. Mogą one być nosicielami koronawirusa lub zarazić się w trakcie podróży.

Międzynarodowa opinia publiczna zareagowała na sytuację w Chinach.Jak podaje CNN, przedstawiciele innych państw wyrazili wątpliwości, czy oficjalne statystyki dotyczące pandemii COVID-19 są zgodne ze stanem faktycznym. Na temat doniesień zabrała głos Hua Chunying, chińska rzeczniczka MSZ. Wydała oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczyła, aby jej kraj częściowo zatajał liczbę zarażeń i zgonów.

Zobacz także: Zobacz też: Ile żyje <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">koronawirus</a>. Naukowcy zbadali różne powierzchnie

Wczoraj, podczas konferencji prasowej w Genewie, starszy urzędnik WHO wygłosił nieuzasadnione oskarżenia o "nieprzejrzyste dane Chin". Upolitycznianie zdrowia publicznego jest nieludzkie i niemoralne oraz powinno zostać potępione – cytuje rzeczniczkę CNN.

Wątpliwości odnośnie drugiej fali pandemii wywołała również publikacja "Caixin". Dziennikarze z tej pekińskiej grupy medialnej poinformowali, że do Wuhan dostarczono znacznie więcej urn pogrzebowych, niż wskazywałyby oficjalne statystyki odnośnie zmarłych na koronawirusa.

Ostatecznie rząd Xi Jinpinga podjął działania, mające zapobiec drugiej fali pandemii. W związku z tym wprowadzono limit dla cudzoziemców, którzy zamierzają przyjechać do Chin. Według ustaleń CNN specjaliści obawiają się, że na taki krok jest już za późno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(141)
danka
2 lata temu
Wszyscy kłamią kościół u nas też kłamie od lat na temat,pedofilii,homoseksualistów,dochodów itd. to komuniści chińscy tez kłamią samo życie.
gregor
2 lata temu
a co a amerykańskimi żołnierzami którzy byli w chinach bezpośrednio przed epidemią?
kiss
2 lata temu
A czy u nas nie jest podobnie?
Kitajcysrajcy
2 lata temu
Nie no znowu...ehh
Gdd
2 lata temu
Eromomo strona ktora pokazuje smiertelnosc w danym kraju w poszczegolnych lata porownajcie sytuacje wloch z lat 2018 2019 do obecnej
Ewa
2 lata temu
A w Polsce wszystko z Chin.Nawet buty.Malo produktow polskich
Ham
2 lata temu
Ludzie, jak łatwo Wami manipulować. Na blisko osiem miliardów ludzi, zmarło pięćdziesiąt tysięcy- w ciągu trzech miesięcy. A trzy miliardy w areszcie domowym. Nic wam to nie mówi?
Koalla
2 lata temu
Chiny okłamały cały świat. W takim razie należy traktować ten kraj jako persona non grata i wykluczyć że społeczności międzynarodowo gospodarczej
Ciekawa
2 lata temu
A pomyślał ktoś ze może wirus covid został specjalnie wypuszczony aby na nas przetestować go. Dziwny zbieg okoliczności że w wuhan jest laboratorium a żadne z państw nie jest wściekle na CHINY? Nie wyciąga konsekwencji za to co zrobili? Ponieważ chińczyk je co popadnie to może zrzucili winę na żarcie aby ukryć fakt testowania broni biologicznej?
TRO
2 lata temu
POPRZENOSIĆ FIRMY Z CHIN DO INNYCH KRAJÓW!!
Ygtf
2 lata temu
Obstawiam 5 milionów zgonów w czajna
Karolina
2 lata temu
Chiny to komuna i nigdy sie nie dowiemy ile tam jest zgonow ,a pewne jest ich w milionach. Oni jak by dali radę, a nie dali to by nikomu o tej coronie nie powiedzieli.
Vvvv
2 lata temu
Oj tam oj tam klamczuszki
Jacek
2 lata temu
Artykuł kłamie, aby zwiększyć ilość odwiedzin, Wg oficjalnych statystyk ilość nowych przypadków od 2 tygodni wacha się od 20 do 40 dziennie głównie osoby przyjezdne , Może Chińczycy kłamią, ale skąd portal wziął informację o wzroście skoro na oficjalnych stronach statystycznych wzrostu nie ma?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić