o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Jarosław Kaczyński o aborcji. "Prawo nie może wymagać heroizmu"

483
Podziel się

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla Interii, gdzie mówił między innymi na temat aborcji. Prezes PiS uważa, że w Polsce aborcja nie jest zakazana. Podkreśla, że prawo nie powinno wymagać od obywateli heroizmu.

Jarosław Kaczyński o aborcji. "Prawo nie może wymagać heroizmu"
Jarosław Kaczyński o aborcji w Polsce. (Getty Images)
bErjjhiZ

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Interii. Padły między innymi pytania o Kościół czy aborcję. Jak można się było spodziewać, słowa prezesa PiS na temat tej ostatniej kwestii wywołały niemałe poruszenie.

Opowieść, że mamy w praktyce zakaz aborcji to absurd. Może jednak faktycznie coś trzeba zrobić, by odpowiednia wiedza była w tym względzie również w szpitalach. Ale trzeba też pamiętać, że aborcja jest złem, a nie dobrem. I nie może być na życzenie - mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie.
bErjjhjb

Jarosław Kaczyński utrzymywał, że wyrok TK z października ubiegłego roku zapobiega aborcji płodów, u których wykryto zespół Downa lub Turnera. Zauważył, że część chorych może żyć normalnie.

Bądźmy też uczciwi i precyzyjni: dzisiaj przepisy są tak skonstruowane, że jeżeli ciąża zagraża życiu albo zdrowiu (w tym psychicznemu) matki, to aborcja jest dozwolona - zauważa Jarosław Kaczyński.

Dziennikarze zauważyli, że aborcja jest dostępna dla zamożniejszych Polek poza granicami kraju. Prezes PiS zgodził się, że jest to faktyczny problem, po czym podkreślił, że nie od wszystkich można wymagać postaw heroicznych.

bErjjhjh
Mieliśmy w klubie koleżankę, która zdecydowała się na urodzenie dziecka, mimo że groziła jej utrata wzroku. Ale to kwestia postaw heroicznych. Prawo nie może wymagać heroizmu. Ludzie rzadko są bohaterami - mówił prezes PiS.
Zobacz także: Małżeństwa osób LGBT. Tak Rumun i Amerykanin walczą o sprawiedliwość
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErjjhjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(483)
wers
2 miesiące temu
Cała Europa i większość świata pozwala na aborcję na życzenie, ale konserwatywno-religijny Kaczor, którego idolem jest papież mówi twarde nie.
Adam N 1973
2 miesiące temu
Trzeba zwalczać liberalne KŁAMSTWO o całkowitym zakazie aborcji w Polsce
123
2 miesiące temu
POLKI ŻĄDAJĄ DOSTĘPU DO ABORCJI!!
bErjjhjD
Filip
2 miesiące temu
Żadna władza nie ogłasza uroczyście odbierania swobód, ona to po prostu robi i nazywa jeszcze większą wolnością. Wystarczy chwilowa utrata czujności, fatalne zauroczenie, "znudzenie polityką" – to idealne warunki dla podbierania praw. Utrata wolności często przebiega bezboleśnie, ale potem jest już za późno.
Err
2 miesiące temu
Najpierw PiS każe rodzić nieuleczalnie chore dzieci. A teraz chcą nam podnieść podatki o 9% byśmy płacili za ich głupie pomysły. Nie możemy sie na to zgodzić. PiS zniszczy Polskę
stary mors
2 miesiące temu
Znowu nafaszerowali go tabletkami i bredzi,jak długo ten dewastator będzie rządził naszym krajem? Co z tą Polską się dzieje?Naród, kiedyś waleczny a teraz za miske ryżu akceptuje heroiczne niszczenie naszej OJCZYZNY!!!!!!!!!!!!!!
Żenua
2 miesiące temu
Poucza nas impotent.
Przyszłość to...
2 miesiące temu
Panie wielki K obejrzyj się w internecine Nie zapomnimy.
matka Polka
2 miesiące temu
Przegryw Kaczyński nigdy nie został i nie zostanie ojcem (narodu)
flaszka
2 miesiące temu
Dla eunucha aborcja to czysta abstrakcja.
Tom
2 miesiące temu
Gość, który ogrywa wszystkich. Dlatego się tak go boją i nienawidzą
Tom
2 miesiące temu
Gość, który ogrywa wszystkich. Dlatego tak go się boją i nie lubią.
Szykujemy się...
2 miesiące temu
do urny z Kaczyńskim!
bErjjhjv
Maria
2 miesiące temu
Może faktycznie nie wiedział , co potrafią zrobić dyżurujący w szpitalach księża ,co świetoszkowaci lekarze i pielegniarki.Prawo jest ,ale to lekarze robia trudności z badaniami i zaświadczeniami. Powinny być wywieszone informacje na oddziałach wielkimi literami /plakatami/.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić