Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Brytyjski arystokrata stracił majątek. Nie stać go na ubezpieczenie auta

21
Podziel się:

Jeszcze do niedawna David Brudenell-Bruce cieszył się powszechnym szacunkiem jako hrabia i potomek jednej z królowych. Teraz hrabia Cardigan nie może sobie pozwolić nawet na sfinansowanie ubezpieczenia auta. 68-latek stracił majętności w wyniku sporu sądowego.

Brytyjski arystokrata stracił majątek. Nie stać go na ubezpieczenie auta
David Brudenell-Bruce jeszcze do niedawna mógł sobie pozwolić na wystawne życie. Teraz brakuje mu pieniędzy na podstawowe potrzeby (Getty Images, Harry Borden/Contributor)

David Brudenell-Bruce nosi tytuł hrabiego Cardigan. 68-latek jest potomkiem Jane Seymour, trzeciej żony króla Henryka VIII i zarazem matki jego następcy, Edwarda VI. Dysponował nie tylko fortuną w wysokości około 12 milionów funtów (ponad 62 milionów 700 tysięcy złotych), lecz także wartymi majątek posiadłościami.

Brytyjska arystokracja. W jaki sposób hrabia stracił majątek?

Jak podaje "Mirror", ostatecznie David Brudenell-Bruce stracił swój majątek po tym, jak pokłócił się ze współwłaścicielami historycznej posiadłości w hrabstwie Wiltshire w południowej Anglii. Doszło do serii procesów sądowych, w konsekwencji których 68-latek stracił nieruchomość oraz stał się bankrutem.

Arystokrata niedawno znowu stanął przed sądem, jednak tym razem z powodu nałożonego na niego zakazu prowadzenia pojazdów. Został on nałożony na hrabiego na okres trzech miesięcy, ponieważ dopuścił się on przekroczenia prędkości. W trakcie kontroli policyjnej wyszło na jaw, że 68-latek nie opłacił ubezpieczenia. Hrabia Cardigan odwołał się od tej decyzji i dlatego doszło do rozprawy.

Jak zeznał David Brudenell-Bruce w trakcie rozprawy, nie ubezpieczył auta, ponieważ go na to nie stać. Musiał także zamieszkać w zaniedbanym gospodarstwie na terenie dawnej posiadłości, a nawet korzystać z wody z pobliskiego basenu oraz ubiegać o świadczenia socjalne. Dowodził, że potrzebuje prawa jazdy, aby wozić siedmioletnią autystyczną córkę i jej matkę – w ich okolicy nie ma komunikacji miejskiej, a na taksówkę trzeba czekać aż trzy godziny.

Ostatecznie David Brudenell-Bruce zdecydował się wycofać swój wniosek. Miało to miejsce po tym, gdy sędzia powiedział mu, że skoro zdawał sobie sprawę z trudniej sytuacji rodzinnej, tym bardziej powinien był przestrzegać prawa. Podkreślił również, że kara może zostać zarówno zmniejszona, jak i zwiększona.

Zobacz także: Zobacz też: Pogrzeb księcia Filipa był niezwykle poruszający. To koniec pewnej epoki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
boss
2 lata temu
co to za bzdury. ludzie nie czytajcie tu w ogóle. kompletnie przekręcone wszystkie fakty. wcale nie jest bankrutem. nawet nie chce mi sie pisac jak to było, bo za dużo wyjaśniania na jedne komentarz. ale to co tu pisze autor to kłamstwa i niedopowiedziane fakty.
Jack
2 lata temu
Jak polscy celebryci, później rozpaczają na emeryturze, nie żal.
xxx
2 lata temu
100/100 = algorytm
gra
2 lata temu
myśl myśli bo to nie tak jak myślisz...
nadubezpieczo...
2 lata temu
czemu sie nie ubezpieczyl od bankructwa jak go bylo jeszcze stac?
Nemeczek
2 lata temu
Teraz brakuje mu pieniędzy na podstawowe potrzeby... Od zawsze dla jednych podstawową potrzebą jest jedzenie i dach nad głową, dla innych samochód
Tsue
2 lata temu
Skandaliczny wyrok tsue odnośnie kopalni Turów. Czuję że Tusk maczał w tym swe brudne paluchy. Albo zamkniemy kopalnie albo nie dostaniemy 700mld. Za wszelką cenę tósk chce zablokować nasz kraj.
Gyh
2 lata temu
Ale o co się pokłócił z innymi arystokratami i dlaczego stracił ten majątek?
ale lament
2 lata temu
szkoda gadać..u nas laureat Nobla-Bolek- też był biedny i zbierał na wyjazd do Stanów..głupcy dali się nabrać...
Ew Łukasza
2 lata temu
Pewnemu bogaczowi pole obfity plon przyniosło. I rozważał w sobie: Co mam uczynić, skoro nie mam już gdzie gromadzić plonów moich? I rzekł: Uczynię tak: Zburzę moje stodoły, a większe zbuduję i zgromadzę tam wszystko zboże swoje i dobra swoje. I powiem do duszy swojej: Duszo, masz wiele dóbr złożonych na wiele lat; odpocznij, jedz, pij, wesel się. Ale rzekł mu Bóg: Głupcze, tej nocy zażądają duszy twojej; a to, co przygotowałeś, czyje będzie? Ew. Łukasza 12:13-21
afrykaner
2 lata temu
w polaczkowie też bogatszy wygrywa.
Klekot
2 lata temu
Bankrucja nie oznacza braku pieniedzy ani biedy
Obciach
2 lata temu
'12 milionów funtów (ponad 62 milionów 700 tysięcy złotych)'. Ta precyzja autora przekładu tekstu jest po prostu powalajaca
duu
2 lata temu
Przecież ten typ sobie nie poradzi. całe 68 lat nie przepracował i był na utrzymaniu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić