Robert Czykiel| 
aktualizacja 

"Nie wierzę". Nowacka ujawnia, co Jarosław Kaczyński mówił do kobiet w Sejmie

677

- Naprawdę, trudno było tego słuchać, aż nie wierzę, że to usłyszałam - mówi Barbara Nowacka o słowach, które usłyszała od Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie gryzł się w język podczas awantury w sejmie.

"Nie wierzę". Nowacka ujawnia, co Jarosław Kaczyński mówił do kobiet w Sejmie
Co powiedział Jarosław Kaczyński do Barbary Nowackiej? (PAP, Piotr Nowak)

We wtorek protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego przeniosły się do sejmu. Posłanki opozycji zablokowały mównicę i wywiązała się z tego powodu wielka awantura. Interweniowała Straż Marszałkowska, która odgradzała posłanki od Jarosława Kaczyńskiego.

Barbara Nowacka zdradza, co powiedział jej Jarosław Kaczyński

W pewnym momencie doszło do słownego spięcia pomiędzy prezesem PiS a Barbarą Nowacką. Posłanka później zdradziła mediom, jakie słowa padły z ust Kaczyńskiego.

- Mam nadzieję, że ktoś to nagrał, bo nie chcę mi się uwierzyć w to, co usłyszałam. Nazwał nas "ruską agenturą". Mówił też, że "wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji to słuszna decyzja", powiedział też do mnie, że "nie powinnam się odwoływać do własnej matki, bo co ja wiem" - mówi Nowacka w "Fakcie".
Zobacz także: Gorąco w Sejmie. Jarosław Kaczyński otoczony kordonem

Posłanka nie kryje oburzenia. Jest zaskoczona, że polityk Prawa i Sprawiedliwości był aż tak agresywny wobec niej.

To wszystko było agresywne, napastliwe, niechętne, pełne złych emocji. Naprawdę, trudno było tego słuchać, aż nie wierzę, że to usłyszałam - dodaje posłanka Koalicji Obywatelskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić