o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Ostre słowa o. Adama Szustaka. Zabrał głos w sprawie Strajku Kobiet

124
Podziel się

Na słowa ojca Adama Szustaka w sprawie orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji czekało wiele osób, nie tylko wierzących. Sławny dominikanin zabrał w końcu głos w sprawie.

Ostre słowa o. Adama Szustaka. Zabrał głos w sprawie Strajku Kobiet
(YouTube)
bEElJPfp

O. Adam Szustak jest jednym z najpopularniejszych duchownych w Polsce. Wszystko za sprawą jego kanału na YouTube, który niezwykłą popularnością cieszy się nie tylko wśród wierzących.

Coraz więcej przedstawicieli kościoła zaczęło zabierać głos w sprawie wyroku TK. Swoje zdanie wyraziła już siostra Małgorzata Chmielewska, a jeden z księży dołączył do protestujących w Katowicach. Nic więc dziwnego, że na głos o. Szustaka w sprawie czekali nie tylko wierzący.

bEElJPfr

Już na samym początku o. Adam Szustak zaznaczył, że jest przeciwny aborcji z jakiegokolwiek powodu. Duchowny zauważa jednak, że mimo wszystko rozumie stronę protestującą.

Jak patrzę na te tłumy, które często w pewnych mediach prawicowych, albo katolickich, albo jakichkolwiek innych, po tzw. „naszej stronie” – ja nie uważam, że to jest żadna nasza strona, ale po tej stronie właśnie takiej „niby dobrej”, kiedy widzę te wszystkie opinie, że „dewastuje się miejsca święte”, „że należy stanąć w ich obronie”, „że to są wrogowie Kościoła i poganie” itd. Nie! Ci ludzie mają dość Kościoła, który przestał być Ewangeliczny - mówi o. Adam Szustak w swoim najnowszym materiale.

Duchowny nie ukrywa swojego poruszenia związanego obecną sytuacją w Polsce. O. Adam Szustak zauważa też wpływ Kościoła na politykę państwa i wzajemnie - wpływ polityki na Kościół.

bEElJPfx
Ale uwaga! Ja też nienawidzę tego Kościoła. W sensie tego. Nie Kościoła w ogóle. Tego Kościoła, który stał się absolutnie jakąś – przepraszam za wyrażenie – ladacznicą polityczną. Tego Kościoła, który się tak wmieszał w politykę, który jakąś swoją siłę, swoje umocowanie, przyszłość, władzę, wynikające z dobrych chęci pragnienie, żeby ludzi nawracać, ufundował w rzeczywistościach tego świata – tak – to musi runąć – zauważył.

I choć postawa każdego duchownego na temat aborcji jest znana, tak decyzja Trybunału Konstytucyjnego oczami o. Adama Szustaka została podsumowana słowami:

Marzę o tym, żeby ludzie mieli takie serca, żeby nigdy w tym sercu nie powstała taka myśl, że dziecko jest moją własnością, że dziecko jest moim wyborem – marzę o tym. Ale tego się nigdy nie zrobi prawem. Tego się nigdy nie zrobi polityką. Tego się nigdy nie zrobi ugrupowaniami. Tego się nigdy nie zrobi sojuszem tronu z ołtarzem.
bEElJPfy
Zobacz także: Strajk Kobiet. Magdalena Biejat odpowiada abp. Markowi Jędraszewskiemu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEElJPfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(124)
Mobinet
7 miesięcy temu
Jak zwykle przemilczeliście to co niewygodne w lewackim myśleniu. Ojciec Szustak jednoznacznie powiedział ,że kościół katolicki nigdy nie zezwoli na zabijanie dzieci nienarodzonych i to wszystko. Zabijasz - grzeszysz i jesteś poza kościołem.
antyszustak
8 miesięcy temu
On powie wszystko co chcą usłyszeć słuchający go. Niestety chęć sukcesu i kariery wzięła w nim górę.
violetta
10 miesięcy temu
Głos ojca Adama jest także moim głosem, całkowicie wyraża moje mysli. Serdecznie popieram i dziękuję. Bog zaplać
bEElJPfT
1976
11 miesięcy temu
Ktoś mi polecił nauki Szustaka jakieś pół roku temu i odniosłam wrażenie, że nie ma konkretnego zdania na wiele tematów. Mówi tak, żeby nikomu się nie narazić i każdy usprawiedliwi swoje błędy i grzechy. Duszpasterstwo to nie "podlizywanie się" do wszystkich...czarne to czarne, białe to białe...Powinien zastanowić się nad sobą i swojej relacji z Bogiem, skoro wybrał taką drogę. Ojcze bądź albo gorący, albo zimny.
Beata
11 miesięcy temu
Idąc dalej logiką o. Szustaka to nalezałoby w ogóle znieśc prawo. Przeciez ludzkiego serca nie mozna zmienic prawem i polityką? Ale prawo nie ma zmienic ludzkiego serca. To on jako osoba duchowna powinien to robic. Prawo ma chronic przed naduzyciami tych, którzy swojego serca nie odmienili. Celebryctwo jak widac uderza wodą sodową i miesza w głowie.
Mama
11 miesięcy temu
Kościół od zawsze mówi nie zabijaj A dziś ma mówić ale dziecko w łonie matki wolno ?
Tomi
11 miesięcy temu
A od kiedy Szustak jest ewangeliczny? Coś wyrwie z kontekstu, coś doda od siebie i wychodzą przedziwne rzeczy.
POLLSS
11 miesięcy temu
Po tym co zostało napisane widać że ten zakonnik jest zdecydowanie bardziej celebrytą niż duchownym. jest butny pełen pychy i arogancji. Brak mu pokory, skromności i wiedzy. Niestety potwierdza się w jego przypadku stare powiedzenie, że ten kto dużo wie - wie, że mało wie. Natomiast ten co mało wie uwzaża, że dużo wie. Drogi zakonniku,masz coraz mnie wspólnego z kościołem Katolickim!!! Zastanów się co mówisz. Mów kiedy masz coś mądrego do powiedzenia. I pamiętaj, że mowa jest srebrem a milczenie złotem......
messi
11 miesięcy temu
do 1981. Sens byłby wtedy gdyby łaskawy ojczulek wyrażał swoje opinie w zakonie a nie na stronach "axel ringer spr"
kosma
11 miesięcy temu
Widzę, że pojawiają się tu obużone głosy, czemu ojciec zakonny ma kanał na YouTubie? On ewangelizuje korzystając z YT jako z aktualnie popularnego kanału komunikacji. Młodzi ludzie nie oglądają telewizji, nie słuchają radia - młodzi ludzie korzystają z Internetu. Dlatego ojcem Szustak stara się do nich dotrzeć tam, gdzie oni są. I bardzo dobrze robi! I dociera do nic! Ewangelizacja, omawianie czytań z Pisma Świętego, wygłaszanie kazań do młodych ludzi mają o wiele więcej sensu w Internecie, niż z ambony w kościele. Bo w kościołach młodych jest mało, więc to Słowo Boże do nich po prostu nie dotrze. Młodzi widzą obłudę kościoła i od niego odchodzą. Czy można się temu dziwić? Gdy kościół ukrywa, chroni i przenosi z parafii do parafii księży, którzy krzywdzą dzieci... Gdy kościół rękami rydzyka-faryzeusza ciągnie tylko mamonę od emerytów... Gdy sprzedaje drogo, coraz drożej sakramenty... Gdy mówi językiem pogardy względem drugiego człowieka (np. osób po rozwodzie, osób homoseksualnych - a to wszystko nasi bliźni! jak każdy inny)... Dobrze, że jest ten ojciec Szustak. Posłuchajcie go zanim będziecie wygłaszać komentarze, nie znając go zupełnie
januar
11 miesięcy temu
niech ten ( ksiądz?) dominikanin zacznie być bardziej jednoznaczny i przestanie udawać celebrytę ; raczej powinien się więcej modlić do ducha św. a mniej występować publicznie . Już wystarczająco dużo zamieszania wyrządzili inni dominikanie ,marianie itd.
bibliamowi
11 miesięcy temu
Kościół papieży spełnia negatywne proroctwa Daniela i Apokalipsy. Jest nierządnicą ujeżdżającą władzę polityczną. Sfałszował konstytucję Bożą (dekalog)usunąwszy zakaz kultu podobizn, schlebił pogańskiej tradycji święcenia niedzieli wykorzystując dzień zmartwychwstania Jezusa jako zasłonę dymną zamachu na prawo Boże poniżając dzień sobotni który Bóg ustanowił jako pamiątkę stworzenia i wyzwalania z mocy grzechu (symbolicznie niewola egipska). Dla bogactw tego świata poddał się duchowi nakłaniającego do buntu przeciw Słowu Boga.Polaku! Przejrzyj się w lustrze dekalogu Biblii danego przez Boga ludzkości (księga Wyjścia 20 rozdział) odpowiedz sobie kto jest ci Ojcem Świętym - ten nieśmiertelny w niebie, czy ten na ziemi śmiertelny uzurpator do tytułów Boga i podatny na pokusy oddawania mu bałwochwalczej czci i władzy nad światem poprzez manipulacje elitami politycznymi."Nie czyń podobizny aby się kłaniać" - Wyjścia 20,4.5."Przeklęty mąż, który zrobi podobiznę rzeźbioną lub laną, obrzydliwość dla Pana, dzieło rąk rzemieślnika" - Pwtp. 27,15. "Abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny czy kobiety." - Pwtp 4,16.
psps
11 miesięcy temu
to po co prawem zakazywać zabijania ludzi? też zezwólmy. Kradzieży też. To ma sens panie Szustak. Pan już dawno odjechał od Boga i Kościoła. Pana nauki więcej zamętu sieją niż dobra. Polityka dotyka wszystkich ludzi, ale widzę promocja dogmatu, że Boga nie mieszajmy do polityki dalej trwa.
bEElJPfL
polina
11 miesięcy temu
jakie społeczeństwo taki ojciec
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić