Jarosław Kaczyński pójdzie na emeryturę? Posłanka ma dla niego radę

324

Temat odejścia na emeryturę Jarosława Kaczyńskiego pojawia się w mediach od wielu lat. Kiedy prezes PiS zdecyduje się na ten krok? To pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Posłanka Koalicji Obywatelskiej ma dla Kaczyńskiego jedną "radę".

Jarosław Kaczyński pójdzie na emeryturę? Posłanka ma dla niego radę
Jarosław Kaczyński. (PAP)

Jarosław Kaczyński w 2024 r. będzie świętował 75 urodziny. Na emeryturę mógłby przejść już niemal dziesięć lat temu. Wciąż jednak pozostaje aktywnym politykiem i prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wynika z wynika z opublikowanego w minioną środę sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, 65,5 proc. badanych uważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien przejść na polityczną emeryturę.

Wielu Polaków sądzi, że Kaczyński nie radzi sobie dobrze z polityczną porażką, jaką jego partia poniosła w ostatnich wyborach. Mimo najwyższego wyniku w wyborach, PiS nie był w stanie samodzielnie utworzyć rządu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński musi sprzedać dom? Ostry głos z rządu

Wśród badanych na pytanie, czy po ostatnich wypowiedziach Kaczyńskiego w Sejmie (m.in. gdy nazywał Donalda Tuska niemieckim agentem) zgadzają się, że prezes PiS powinien oddać stery w partii i przejść na polityczną emeryturę, odpowiedź "zdecydowanie się zgadzam" wybrało 50,9 proc. respondentów. 65,5 proc., odpowiedziała, że tak.

"Super Express" zapytał o to samo posłankę KO Martę Wcisło.

Czas iść na emeryturę. Lepiej by było i dla niego i dla jego rodziny, gdyby trochę więcej czasu jej poświęcił i już zostawił w spokoju Polki i Polaków - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Marta Wcisło.

Posłanka KO podkreśla, że Kaczyński "nie umie się odnaleźć w nowej rzeczywistości". - Zresztą nie tylko on. Wszyscy posłowie PiS. Oni nie mogą pogodzić się z utratą stołków. Oni tak zawłaszczyli państwo, instytucje państwa, Sejm, że dzisiaj są jak dzieci we mgle. To naprawdę jest dla nich rzeczywistość, w której błądzą - wskazuje posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić