o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Jędraszewski zostanie przesłuchany? Gest podcięcia gardła i wielka afera

330
Podziel się

W 2019 r. Marek M. na zamkniętej imprezie pokazywał gest podcięcia gardła dmuchanej lalce z wizerunkiem abp. Marka Jędraszewskiego. Został oskarżony o podżeganie do zabójstwa. Teraz jego obrońca wnioskuje o przesłuchanie metropolity krakowskiego.

Jędraszewski zostanie przesłuchany? Gest podcięcia gardła i wielka afera
Arcybiskup Marek Jędraszewski może zostać przesłuchany (Getty Images)
bECjNHwB

Marek M. został oskarżony o publiczne nawoływanie do zabójstwa, znieważenie arcybiskupa i osób wierzących, a także o nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Grozi mu kara trzech lat pozbawienia wolności. Do winy jednak się nie przyznaje.

Chciał zabić arcybiskupa?

Oskarżony zeznał, że jego występ nie miał na celu namawiania kogokolwiek do morderstwa. Gest podcięcia gardła miał tylko "uwypuklić problem", jaki jego zdaniem ma Kościół. Marek M. wspomniał o wysoce krzywdzących i szkodliwych słowach abp. Jędraszewskiego o zagrożeniu "tęczową zarazą".

bECjNHwD

Na rozprawie, która odbyła się we wtorek, poinformowano, że obrońca Marka M. złożyła wniosek o przesłuchanie w trakcie procesu abp. Marka Jędraszewskiego. Stało się tak, ponieważ duchowny nie został przesłuchany w toku postępowania, a jego zeznania mogą być bardzo istotne dla całej sprawy.

To jest trochę absurdalna sytuacja, że występem czuli się obrażeni przedstawiciele społeczności LGBT, a nikt z Kościoła nie protestował, więc uważam, że przesłuchanie osoby, której zarzut dotyczy, jest jak najbardziej zasadne - oceniła obrońca Marka M. adwokat Ewelina Zawiślak, cytowana przez PAP.

Wniosek może zostać odrzucony, ale obrona jest na to przygotowana. Zostanie ponowiony przy apelacji. Kolejną rozprawę w procesie zaplanowano na październik.

bECjNHwJ
Zobacz także: Abp. Marek Jędraszewski "postradał rozum"? Reakcja Katarzyny Lubnauer
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECjNHxe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(330)
Jeszcze wierz...
miesiąc temu
Jędrzejewski obraża moją wiarę w Boga Nie wiem czy pan Jezus by to nie sygnał z raju .
ZwykłyObywate...
2 miesiące temu
Gdyby było odwrotnie, biskup zostałby skazany za homofobię itd. a tak z pewnością Marek M. Z zostanie uniewinniony przez "wolne" sądy. Trzecia władza poza kontrolą buław najlepsze, a lewactwo może wyrabiać co chce. Smutne ale prawdziwe.
Gość
2 miesiące temu
Kiedy ten człowiek przsjdzie na emeryturę. Ten złośliwy, siejacy nienawiść człowiek powinien krzyżem leżeć w kościele i modlić się za swoje grzechy. Ciekawe, że szubienice ze zdjęciami członków opozycji nie znalazły się w centrum zainteresowania, a zły człowiek wciąż jest na tapecie.
bECjNHxf
Tor 43
2 miesiące temu
Miłość bliźniego i pojednanie a kościół katolicki to dwie bardzo odmienne sprawy. To jak u notorycznego kłamczucha nauczanie o prawdzie.
ks Marek
2 miesiące temu
Nie słuchajcie tych dowcipnisiów, i krytykantów Kościół Święty był zawsze za pojednaniem i wpierał Polskość podczas zaborów! Szach mat! Bóg zapłać!
Góć
2 miesiące temu
Marku czy pamiętasz jak z Petzem robiliśmy to w twoim łóżku wtedy byłeś dla mnie kotkiem a nie abp więc nie wiem jak się do ciebie kochany zwracać. Przestań pieprzyć głupoty i powiedz kiedy znowu możemy się kotłować na zakrystii
tina102
2 miesiące temu
Kler zamiast mówić o miłości doprowadza do nienawiści .😇👹👹
tina102
2 miesiące temu
Religie zawsze dzieliły ludzi, doprowadzały do nienawiści a niekiedy wojen.😇😈😈
zapewne
2 miesiące temu
widać niewygodny, za głośno mówi prawdę, ktos go chce uciszyć.
Android
2 miesiące temu
Wy wszyscy co tak pomstujecie to jakimi ludźmi jestescie
Ojciec św
2 miesiące temu
Szkoda, że to był tylko gest
brunner
2 miesiące temu
Z jasnego oblicza tego sukienkowego pana emanuje uczucie miłości do bliżniego !
ufffo
2 miesiące temu
Jędraszewski to biskup z "ludu" sam nie wie o czym mówi czasami
bECjNHwX
ufffo
2 miesiące temu
Dla mnie słowa Jędraszewskiego o LGBT tez sa obrazliwe i dlaczego prokuratura nie ściga go za to że obraził moje uczuvcia "religijne" a moze nie moge miec takich w państwie Pisuarów? skoro obraził i moje odczucia religijne tez powinien byc ścigany
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić