o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Cztery słowa o Andrzeju Dudzie. Pastor z Lublina skazany

631
Podziel się

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi pastor z Lublina Paweł Chojecki został skazany m.in. za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Chojecki zamierza walczyć o uniewinnienie, jednocześnie śledczy domagają się dla niego wyższej kary.

Cztery słowa o Andrzeju Dudzie. Pastor z Lublina skazany
Paweł Chojecki - założyciel oraz pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie. (YouTube)
bECjYmGd

Założyciel oraz pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie, a także redaktor naczelny telewizji "Idź Pod Prąd" Paweł Chojecki ma wielu przeciwników. Oni właśnie zawiadomili prokuraturę o mocnych słowach pastora. Pastor słynie bowiem z kontrowersyjnych wypowiedzi, atakowania polityków, działaczy religijnych i obrażania uczuć religijnych.

Paweł Chojecki w latach 2016-2019 w swoich programach miał użyć takich określeń: "Kościół katolicki to prostytutka, to zidiociała Polska", "katolik odmawia różaniec jak małpa".

bECjYmGf

Zdaniem oskarżycieli pastor trywializował kult Maryi jako Matki Boga, opisywał ją jako "zjawę". Mówi także, że "księża każą się modlić do jakiejś baby". Polaków określał jako "społeczeństwo eunuchów" a także "pogański naród, żadnego chrześcijaństwa tu nie ma"

W filmach pastor wypowiadał się również o prezydencie Andrzeju Dudzie. Miał nazywać go m.in. "tchórzem", "Judaszem", "baranem", "zdrajcą".

Pastor został skazany za m.in. znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy

Pastor Chojecki nie przyznał się do zarzutów i złożył jedynie pisemne wyjaśnienie w tej sprawie. Proces komentował w mediach społecznościowych i na YouTube. W czerwcu Sąd Okręgowy w Lublinie skazał Pawła Chojeckiego za obrazę uczuć religijnych katolików, znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy i narodu polskiego.

bECjYmGl

Pastor z Lublina został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ma też pokryć koszty postępowania sądowego w kwocie 21 tys. zł.

Od wyroku sądu odwołała się już prokuratura i obrona. Adwokat pastora zamierza walczyć o uniewinnienie swojego klienta. "Z wyrokiem Sądu Okręgowego w Lublinie w żaden sposób zgodzić się nie mogę" - skomentował na Twitterze Andrzej Turczyn, adwokat oskarżonego. Prokuratura z kolei będzie walczyła o wyższy wymiar kary.

bECjYmGm
Zobacz także: Arcybiskup Głódź sołtysem. Reakcje mieszkańców. "Człowiek z dobrym charakterem"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECjYmGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(631)
hihi
2 miesiące temu
"Kościół katolicki to prostytutka, to zidiociała Polska", "katolik odmawia różaniec jak małpa". Same prawdy , skąd ta obraza, a bo prawda.
lux veritas
2 miesiące temu
Można nie akceptować osób, religii ale w wyrażaniu swoich poglądów obowiązuje kultura a pastorowi jej zwyczajnie brakuje nie mówiąc o niechrześcijańskiej postawie jaką jest mowa nienawiści.
dobry wyrok
2 miesiące temu
Wolność jednostki kończy się tam gdzie zaczyna wolność innej jednostki. W myśl tego motta uważam wyrok za sprawiedliwy. Poza tym polecam posłuchać co o IPP mówi Marian Kowalski, były współpracownik Chojeckiego. A senator Bury mówił nawet, że to sekta.
bECjYmGH
tupki
2 miesiące temu
... w Polsce jest albo nie ma wolności słowa? OTO JEST PYTANIE.
Samko
2 miesiące temu
Wyrok właściwy. Jeżeli to hejter to nie może tak być, że czuje się bezkarny.
Skybell
2 miesiące temu
W głowie się nie mieści jak można zakazać komuś mówić swoje przemyślenia, spostrzeżenia, czy opinie poparte twarda logiką. Pastor nie nawoluje przecież do przemocy i nikomu nie grozi. W odróżnieniu od jego zagorzałych hejterów, którzy przebijają opony, czy np palą auta czlonkom tej grupy religijnej. Art.196 służy do niszczenia przeciwnikow polit.
Mireczek
2 miesiące temu
Sporo tutaj trolli z IPP podszywających się pod oskarżycieli w procesie. Ale to pięknie pokazuje, że żadni z nich chrześcijanie tylko zwykli hejterzy - tak jak ich władca Chojecki.
ech
2 miesiące temu
To sa Chiny, Rosja, Korea Polnocna czy Polska? A moze Polska pod wladza PiS jest jeszcze gorsza?
Bab-el
2 miesiące temu
Ale wysyp trolli podszywających się pod ludzi z Lublina . A Pan sędzia nie wziął pod uwagę jednego bardzo ważnego faktu że pastor mówi prawdę. Ale w katolickokomunistycznym państwie prawda umiera na placach." Polsko twa zguba w Rzymie".
Sławek Kamika...
2 miesiące temu
Znam grupę wezyrjona chojeckiego. Ile tam osob wyleciało za poglądy to cięzko zliczyć. Były tam nawet przekręty na kase na Miernika kiedy było o nim głośno.
aza
2 miesiące temu
Tylko w państwie totalitarnym skazują za mówienie prawdy, niestety.
RadosławK
2 miesiące temu
Pastor może i wyzywa i za dużo ciągle gada o wydalaniu ale dlatego bo chce trafić do serc ludzi językiem ulicy i zniszczyć katolicyzm a wtedy powstaną amerykańskie miasteczka i żydzi wrócą do Polski tylko muszą dostać majątki to drugi Apostoł Paweł i drugi Luter podobno wkrótce katolicy zginą a nas porwą prosto do nieba jak tylko ogłosi nam "dzień X" mamy byc uzbrojeni jak kazał Jezus i nienawidzieć świata
Bab-el
2 miesiące temu
1 Oskarżyciel posiłkowy, Grzegorz Wysok został skazany za zniewazenie narodu żydowskiego. 2 Na rozprawie Patlewicz i Wysok odmówili odpowiedzi na pytania obrońcy gdyż mogło by to narazic ich na odpowiedzialnosc karną. 3 Tu nie chodzi o obrażę "uczuc religijnych" tylko o uciszenie niewygodnych dla pisowskiej władzy komentarzy politycznych. Patlewicz i Wysok to ludzie pokroju tych , którzy zostali wynajęcia przez faryzeuszy by fałszywie oskarżyć Jezusa. 4 P. Chojecki nie znieważył Marii, matki Jezusa lecz wykrzywiony do granic absurdu obraz matki Jezusa stworzony przez Krk. Dogmaty katolickie potępiają tych co w nie nie wierzą. To jest katolicka inkfizycja.
bECjYmGz
...
2 miesiące temu
To robota chińsko-watykańskich agentów. Pastor wszystko przewidział! Widać to już dni ostatnie i wielki ucisk, wyczekujemy tylko porwania i modlimy się o zagładę katolików. Tylko IPP! Chwała Wielkiemu Pastorowi!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić