aktualizacja 

Jedziesz do Niemiec? Uważaj! Nowe obostrzenia dla Polaków

10

Niemcy to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków szukających zarobku. Osoby, które chcą tam jechać lub wrócić muszą spodziewać się dużych utrudnień w postaci obowiązkowych testów na koronawirusa lub kwarantanny.

Jedziesz do Niemiec? Uważaj! Nowe obostrzenia dla Polaków
(Getty Images)

W trosce o zahamowanie pandemii, niemiecki rząd co tydzień publikuje nową listę tak zwanych stref ryzyka, czyli regionów, w których zagrożenie koronawirusem jest zdaniem władz największe.

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) koordynujący zwalczanie chorób zakaźnych w Niemczech podał dzisiaj, że od soboty 24 października cała Polska będzie uznawana w Niemczech za obszar podwyższonego ryzyka. Oznacza to, że Polacy, którzy zechcą przekroczyć zachodnią granicę będą musiały się liczyć z obowiązkiem przejścia kwarantanny.

Wcześniej do tej strefy zaliczano tylko 5 województw: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie.

Polskie MSZ informuje, że przed podróżą do Niemiec należy ustalić, do jakiego kraju związkowego jedziemy. "W Niemczech jest 16 krajów związkowych (landów) i to władze krajów związkowych ustalają szczegółowe przepisy dotyczące kwarantanny" - podaje MSZ.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na liście, o której poinformował Instytut Chorób Zakaźnych Roberta Kocha (RKI), oprócz Polski znalazły się m.in. Szwajcaria oraz Irlandia i niektóre regiony Włoch.

Zobacz także: Koronawirus namieszał na rynku pracy. Problemy dla migrantów zarobkowych
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić