Jego ojciec zmarł w Ukrainie. Nie do wiary, co powiedziały mu władze

Przedstawiciele MSW Rosji przekazali prezent dla syna zmarłego w Ukrainie rosyjskiego żołnierza. Chłopczyk otrzymał taniego smartwatcha i model samochodu z Komitetu Śledczego. Władze cynicznie powiedziały dziecku, które straciło ojca w bezsensownej wojnie, że "marzenia się spełniają".

Jego ojciec zmarł w Ukrainie. Nie do wiary, co powiedziały mu władze
Syn zmarłego na wojnie żołnierza usłyszał słowa "Marzenia się spełniają" (YouTube)

Propagandowy kanał telewizyjny "Rossija-1" wyemitował materiał, który z założenia ma ocieplać wizerunek rosyjskich władz i pokazać, jak dbają o rodziny rosyjskich żołnierzy. W rzeczywistości po raz kolejny udowodnili, że życie wojskowych nie jest dla nich niczym ważnym.

Chłopczyk dostał prezenty po zmarłym ojcu

W materiale pokazano historie chłopczyka z miasta Kostroma, którego ojciec zginął w wojnie w Ukrainie. Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wręczyli mu prezenty - taniego smartwatcha i model samochodu od Komitetu Śledczego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Putinowska Rosja tego nie wytrzyma". Gen. Drewniak o scenariuszach wojny

Prezenterka zapowiedziała materiał słowami: "Marzenia się spełniają w Nowym Roku. Wie to na pewno 6-letni mieszkaniec Kostromy [...]. Chłopiec, którego ojciec zmarł w trakcie specjalnej operacji wojskowej [czyli wojny w Ukrainie - przyp. red.]".

"Marzenia się spełniają"

Narracja ta dominuje przez cały materiał. Zwrot "Marzenia się spełniają" jeszcze dwa razy wypowiada szef rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Obwodu Kostromskiego Aleksander Arapow. Zarówno matka, jak i chłopczyk w materiale są uśmiechnięci i cieszą się z prezentów.

W materiale mówi się, że dziecko poprosiło o zegarek w liście wysłanym do Drzewa Życzeń. Jest to impreza charytatywna organizowana corocznie przez platformę Putina "Rosja – Kraina Możliwości". Z propagandowego materiału dowiadujemy się, że chłopczyk ma dwóch braci i siostrę. Ich ojciec, według prezentera, "zginął w Donbasie, broniąc ojczyzny".

Zobacz także: Костромские полицейские исполнили новогоднее желание сына погибшего в СВО бойца

Propagandowe materiały

W Rosji regularnie powstają propagandowe materiały o tym, jak władze pomagają rodzinom żołnierzy, a same rodziny cieszą się z pomocy, ignorując fakt, że ich mężowie i synowie wcale nie musieli wyjeżdżać na rozpętaną przez Putina wojnę, gdzie później ginęli.

Jeden z najmocniejszych materiałów dotyczył "trumiennych", za które rodzice żołnierza zabitego na Ukrainie kupili auto. – Na pamiątkę naszego syna kupiliśmy sobie nowy samochód – mówi ojciec żołnierza, pokazując białą Ładę.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić