Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Nagranie z Polski. Myśliwy nie wyłączył kamery

312
Podziel się:

Podczas polowania spłoszony jeleń zaatakował myśliwego. Rzadki moment uchwyciła kamera. Na nagraniu widać cała zajście. Wszystko dzieje się bardzo szybko.

Nagranie z Polski. Myśliwy nie wyłączył kamery
Jeleń zaatakował myśliwego (Twitter)

Trwa sezon polowań na jelenie i sarny w polskich lasach. Coraz więcej myśliwych wybiera się, aby upolować dzikie zwierzę. Podczas jednej z takich akcji doszło do nietypowego zdarzenia.

Jeleń zaatakował myśliwego

Myśliwy zaczaił się w krzakach, aby zastrzelić zwierzę. W pewnym momencie z lasu niespodziewanie wybiega spłoszony jeleń. Atakuje mężczyznę, po czym ucieka.

Na nagraniu, które udostępniono w mediach społecznościowych widać, że myśliwy traci równowagę i przewraca się. Słychać też, jak mężczyzna głośno przeklina. Nie wiadomo, czy w wyniku zdarzenia doznał poważniejszych obrażeń.

"Mam nadzieję, że odechciało mu się polowania"

Ja tylko się zastanawiam, do czego on chciał strzelać, jak widok miał na max. 7 metrów — ironizuje jeden z internautów na Twitterze. Niektórzy użytkownicy z kolei potępiają polowanie na jelenie.
Mam nadzieję, że człowiek przeżył i odechciało mu się polowania na całe życie — dodaje inna internautka.

Uwaga! Nagranie zawiera wulgaryzmy!

Polowanie trwa do końca lutego

Polowanie na jelenie w Polsce odbywa się w dwóch formach – indywidualnej i zbiorowej. Okresy polowań różnią się nieznacznie – na byki poluje się od 21 sierpnia do ostatniego dnia lutego. Z kolei na łanie myśliwi polują od 1 września do 15 stycznia.

Jeleń z natury jest zwierzęciem dziennym, ale pod wpływem czynników zewnętrznych — głównie drapieżników i myśliwych, którzy zakłócają jego spokój i poczucie bezpieczeństwa, prowadzi głównie nocny tryb życia, w dzień ukrywając się w leśnych gęstwinach, gdzie nie wyczuwa żadnego zagrożenia.

Według najnowszych danych z inwentaryzacji stan liczebności jelenia szlachetnego w Polsce wynosi ok. 190 tys. sztuk i od kilku lat nieustannie wzrasta.

Zobacz także: 100 tysięcy zgonów z powodu COVID-19 w Polsce. "Możemy tylko milczeć"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(312)
Czata
1 tyg. temu
CUDOWNIE!Jakby ktoś mi wjechał z bronią do salonu też bym była rozjuszona!
Myślizwyrole
2 tyg. temu
I jeszcze jeden i jeszcze raz i jeszcze mocniej i skuteczniej.
Gregor
2 tyg. temu
Bravo dla jelenia
Smiley
2 tyg. temu
Mam nadzieję że coś poważnego mu się stało : )
Jeleń
2 tyg. temu
Zakazac barbarzynstwa
skk
2 tyg. temu
Następnym razem byk będzie bardziej precyzyjny!
Bobas
2 tyg. temu
Brawo jeleń😹😹😹
szkoda
2 tyg. temu
Zwyrodnialcy cieszą się z cierpienia.
Anna
2 tyg. temu
Brawo dla Jelenia za powalenie ludzkiego jelenia.
Taki_tam_glup...
2 tyg. temu
PAPAJ Regulamin choćby najpìękniej napisany to dotyczy zabijania. A myśliwy cieszy się, że robi to zgodnie z regulaminem i etyką. Kiedyś na dzikim zachodzie zgodnie z prawem ludzie mogli tez do siebie strzelać, a niewolnika można było bezkarnie zabić bez powodu. Czy to, że jest regulamin to oznacza, że śmierć jest lepsza bo zgodna z przepisami?
Ciemawe
2 tyg. temu
Dlaczegoi mysliwego nie zal?
ślązak
2 tyg. temu
Niby to tylko jeleń ,a rozpędzony potrafił wyprowadzić tak szybkie uderzenie rogami że nie sposób się przed tym obronić .
papaj
2 tyg. temu
no i git ze poluja na nie, pozniej jak bedzie ich od ch**a to bedziecie wszysxy plakac ile to wypadkow nie to bedzie. Myślistwo jest od zawsze i tak zostanie, dlatego sa specjalne terminy wyznaczone. Za to wielcy obrońcy praw zwierząt będą mowic jaki to myśliwy nie jest zły, ogarnijcie sie lepiej. Poczytajcie sobie lepiej o myślistwie i o regulaminach jak to dziala, a pozniej sie wypowiadajcie bo widac ze dalej jestescie niedoinformowani, nie pozdrawiam.
Mac
2 tyg. temu
Myśliwy zamknij się przestań że swoimi komentarzami. Dobrze że takich jak ty w tych komentarzach jest może 1%
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić