Nagranie z Polski. Myśliwy nie wyłączył kamery

539

Podczas polowania spłoszony jeleń zaatakował myśliwego. Rzadki moment uchwyciła kamera. Na nagraniu widać cała zajście. Wszystko dzieje się bardzo szybko.

Nagranie z Polski. Myśliwy nie wyłączył kamery
Jeleń zaatakował myśliwego (Twitter)

Trwa sezon polowań na jelenie i sarny w polskich lasach. Coraz więcej myśliwych wybiera się, aby upolować dzikie zwierzę. Podczas jednej z takich akcji doszło do nietypowego zdarzenia.

Jeleń zaatakował myśliwego

Myśliwy zaczaił się w krzakach, aby zastrzelić zwierzę. W pewnym momencie z lasu niespodziewanie wybiega spłoszony jeleń. Atakuje mężczyznę, po czym ucieka.

Na nagraniu, które udostępniono w mediach społecznościowych widać, że myśliwy traci równowagę i przewraca się. Słychać też, jak mężczyzna głośno przeklina. Nie wiadomo, czy w wyniku zdarzenia doznał poważniejszych obrażeń.

"Mam nadzieję, że odechciało mu się polowania"

Ja tylko się zastanawiam, do czego on chciał strzelać, jak widok miał na max. 7 metrów — ironizuje jeden z internautów na Twitterze. Niektórzy użytkownicy z kolei potępiają polowanie na jelenie.
Mam nadzieję, że człowiek przeżył i odechciało mu się polowania na całe życie — dodaje inna internautka.

Uwaga! Nagranie zawiera wulgaryzmy!

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Polowanie trwa do końca lutego

Polowanie na jelenie w Polsce odbywa się w dwóch formach – indywidualnej i zbiorowej. Okresy polowań różnią się nieznacznie – na byki poluje się od 21 sierpnia do ostatniego dnia lutego. Z kolei na łanie myśliwi polują od 1 września do 15 stycznia.

Jeleń z natury jest zwierzęciem dziennym, ale pod wpływem czynników zewnętrznych — głównie drapieżników i myśliwych, którzy zakłócają jego spokój i poczucie bezpieczeństwa, prowadzi głównie nocny tryb życia, w dzień ukrywając się w leśnych gęstwinach, gdzie nie wyczuwa żadnego zagrożenia.

Według najnowszych danych z inwentaryzacji stan liczebności jelenia szlachetnego w Polsce wynosi ok. 190 tys. sztuk i od kilku lat nieustannie wzrasta.

Zobacz także: 100 tysięcy zgonów z powodu COVID-19 w Polsce. "Możemy tylko milczeć"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić