Jelenia Góra. Pracownice szpitala na zdjęciu z kibicami. Mają kłopoty

9

Wśród części kibiców klubu Karkonosze Jelenia Góra dopatrzono się propagowania neonazistowskich treści. Prokuratura przygląda się nawiązaniom do Hitlerjugend i rasizmu wśród kibiców. W niezręcznej sytuacji są pracownicy miejscowego szpitala.

Jelenia Góra. Pracownice szpitala na zdjęciu z kibicami. Mają kłopoty
Na jednym z banerów używanych przez kibiców widać członka Ku Klux Klanu. (Facebook)

Kibiców klubu Karkonosze Jelenia Góra "nieco" poniosło. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych informuje, że sympatycy tej drużyny propagują rasizm i neonazizm. Świadczyć mają o tym min. banery z podobizną członka Ku Klux Klanu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jeden z kibiców został udokumentowany na zdjęciu w bluzie z nadrukiem "Blood & Honour". To hasło zaczerpnięte od motta "Hitlerjugend". Wiele krajów podpisuje je pod organizacje terrorystyczne.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uważa, że doszło do publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa, publicznego pochwalania ludobójstwa czy publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic etnicznych i rasowych oraz propagowaniem totalitarnego ustroju

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy jeleniogórskiej prokuratury potwierdził, że zawiadomienie wpłynęło i jest już rozpatrywane. Przypomnijmy, że za propagowanie nazizmu grozi kara do 3 lat więzienia.

Na jednym ze zdjęć widać pracownika miejscowego szpitala. Pozuje on obok osoby będącej w koszulce z nazistowskim motto. Placówka nie czekała długo z odpowiedzią. Wydała następujące oświadczenie:

Szpital jednoznacznie i radykalnie odcina się i potępia jakiekolwiek zachowania o podłożu rasistowskim. Wartością nadrzędną szpitala jest pomaganie wszystkim potrzebującym.Z naszej wstępnej analizy wynika, że zdjęcia, o których mowa dotyczą sytuacji przekazania darów na rzecz szpitala (w trakcie pandemii) przez kibiców klubu Karkonosze Jelenia Góra na przełomie kwietnia/maja 2020. Podczas przekazania darów (były to m.in.: żele do dezynfekcji, maseczki czy woda mineralna), kibice poprosili o wspólne zdjęcie z pracownikami szpitala, którzy zgodzili się, nie będąc świadomym znaczenia napisu na bluzie jednego z kibiców. Bez względu na powyższe fakty, dyrekcja szpitala podejmuje już kroki w celu dokładnego wyjaśnienia tej sytuacji, w tym m.in. identyfikacji osób znajdujących się na zdjęciach. Do czasu wyjaśnienia wstrzymuje się od dalszego komentarza. Jest też otwarta na współpracę z wszystkimi właściwymi organami
Zobacz także: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić