Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Jelenia Góra. Pracownice szpitala na zdjęciu z kibicami. Mają kłopoty

8
Podziel się:

Wśród części kibiców klubu Karkonosze Jelenia Góra dopatrzono się propagowania neonazistowskich treści. Prokuratura przygląda się nawiązaniom do Hitlerjugend i rasizmu wśród kibiców. W niezręcznej sytuacji są pracownicy miejscowego szpitala.

Jelenia Góra. Pracownice szpitala na zdjęciu z kibicami. Mają kłopoty
Na jednym z banerów używanych przez kibiców widać członka Ku Klux Klanu. (Facebook)

Kibiców klubu Karkonosze Jelenia Góra "nieco" poniosło. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych informuje, że sympatycy tej drużyny propagują rasizm i neonazizm. Świadczyć mają o tym min. banery z podobizną członka Ku Klux Klanu.

Jeden z kibiców został udokumentowany na zdjęciu w bluzie z nadrukiem "Blood & Honour". To hasło zaczerpnięte od motta "Hitlerjugend". Wiele krajów podpisuje je pod organizacje terrorystyczne.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uważa, że doszło do publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa, publicznego pochwalania ludobójstwa czy publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic etnicznych i rasowych oraz propagowaniem totalitarnego ustroju

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy jeleniogórskiej prokuratury potwierdził, że zawiadomienie wpłynęło i jest już rozpatrywane. Przypomnijmy, że za propagowanie nazizmu grozi kara do 3 lat więzienia.

Na jednym ze zdjęć widać pracownika miejscowego szpitala. Pozuje on obok osoby będącej w koszulce z nazistowskim motto. Placówka nie czekała długo z odpowiedzią. Wydała następujące oświadczenie:

Szpital jednoznacznie i radykalnie odcina się i potępia jakiekolwiek zachowania o podłożu rasistowskim. Wartością nadrzędną szpitala jest pomaganie wszystkim potrzebującym.Z naszej wstępnej analizy wynika, że zdjęcia, o których mowa dotyczą sytuacji przekazania darów na rzecz szpitala (w trakcie pandemii) przez kibiców klubu Karkonosze Jelenia Góra na przełomie kwietnia/maja 2020. Podczas przekazania darów (były to m.in.: żele do dezynfekcji, maseczki czy woda mineralna), kibice poprosili o wspólne zdjęcie z pracownikami szpitala, którzy zgodzili się, nie będąc świadomym znaczenia napisu na bluzie jednego z kibiców. Bez względu na powyższe fakty, dyrekcja szpitala podejmuje już kroki w celu dokładnego wyjaśnienia tej sytuacji, w tym m.in. identyfikacji osób znajdujących się na zdjęciach. Do czasu wyjaśnienia wstrzymuje się od dalszego komentarza. Jest też otwarta na współpracę z wszystkimi właściwymi organami
Zobacz także: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Tracz
8 miesięcy temu
Tragikomizm . Bardzo zabawne jest że narodowy socjalizm-faszyzm jest tylko tematem poruszanym przez organy ścigania jeżeli nawiązuje do pewnego akwarelisty z wąsami . Natomiast każda inna wersja faszyzmu wzorowana na Altiero Spinnelim , Lenininie czy Trockim jest kompletnie nie zauważane ... Aż przypominają się sceny : Nie możemy dopuścić żeby każdy mówił i robił co zechce , tylko my możemy tym sterować ,te pielęgniarki zagrażają naszej demokracji socjalistycznej ....
Zkm
8 miesięcy temu
W Polsce nie ma KKK. Co do HJ może w ktoś zdjęcie dziadka wstawił. Przecież do 1945 roku były to terytoria Niemiec.
Thaxx'Sillia
8 miesięcy temu
Kibolstwo. Przeciwko nim należy wystawić Wojsko i służby specjalne a nie Policję.
Harry Sauer
8 miesięcy temu
Jak nie mają co robić (Ci z ośrodka bleble) to niech przyjdą mi piwnice posprzątac🔊
polscy kibole
8 miesięcy temu
najgorszy gatunek ludzi,co propaguja rasizm czy faszyzm
kkk
8 miesięcy temu
Znając polski rząd to jeszcze medale dostaną za patriotyczną postawę.
Zbok
8 miesięcy temu
Co ja paczę KKK?a może to tylko szpitalny fartuszek na głowie z otworami na oczy heh? No nic maseczka jaka jest taka jest
dfg
8 miesięcy temu
Tak ukarac za logo, a jak kibice przeciwnych druzyn sie napie... to luzik, ci z tego osrodka niech sie wezma za prawdziwa prace.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić