Diagnoza Jana Englerta. Dramat słynnego aktora

176

Jan Englert zdradził w nowej książce, że lekarze przedstawili mu dramatyczną diagnozę. - Niedawno wykryto u mnie, jak się okazało, wieloletnie znalezisko, tętniaka w aorcie szyjnej - wyznał.

Diagnoza Jana Englerta. Dramat słynnego aktora
Jan Englert, zdjęcie z próby spektaklu "Sonata jesienna". (AKPA, AKPA)

Jan Englert to jeden z czołowych polskich aktorów. Występował w wielu kultowych filmach. W 2001 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a ponadto otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Na początku listopada ukaże się biograficzna książka o Englercie. W jednym z fragmentów "Bez oklasków" aktor wyznał, że wykryto u niego tętniaka.

Okres gwarancyjny minął, jeszcze jestem trochę na rękojmi. Generalnie rzecz biorąc: lakier i blacha w porządku, ale co z układem wydechowym? Czy skrzynią biegów? - pyta w książce. - A tak na poważnie: niedawno wykryto u mnie, jak się okazało, wieloletnie znalezisko, tętniaka w aorcie szyjnej. Poinformowano mnie, że w moim wieku już się go nie rusza. (...) Tylko trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy przypadkiem nie puchnie. No i tyle - dodaje we fragmencie, który pojawił się w sieci.

Książka o Janie Englercie. Oto zapowiedź

Wydawnictwo w ten sposób zapowiada książkę o znanym aktorze: "Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony z wielu Englertów. Jest romantyczny i analityczny, niegodziwy i szlachetny, bezwzględny i empatyczny, a jednocześnie pozbawiony – wydawałoby się niezbędnego w wypadku aktorstwa – szaleństwa".

Ponad pięćdziesiąt lat na scenie i piastowanie ważnych funkcji pozwoliło mu poznać dobrze własną naturę, nabrać dystansu do rzeczywistości i z ironią spojrzeć na siebie sprzed lat - podkreślono.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić