Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Diagnoza Jana Englerta. Dramat słynnego aktora

100
Podziel się:

Jan Englert zdradził w nowej książce, że lekarze przedstawili mu dramatyczną diagnozę. - Niedawno wykryto u mnie, jak się okazało, wieloletnie znalezisko, tętniaka w aorcie szyjnej - wyznał.

Diagnoza Jana Englerta. Dramat słynnego aktora
Jan Englert, zdjęcie z próby spektaklu "Sonata jesienna". (AKPA, AKPA)

Jan Englert to jeden z czołowych polskich aktorów. Występował w wielu kultowych filmach. W 2001 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a ponadto otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Na początku listopada ukaże się biograficzna książka o Englercie. W jednym z fragmentów "Bez oklasków" aktor wyznał, że wykryto u niego tętniaka.

Okres gwarancyjny minął, jeszcze jestem trochę na rękojmi. Generalnie rzecz biorąc: lakier i blacha w porządku, ale co z układem wydechowym? Czy skrzynią biegów? - pyta w książce. - A tak na poważnie: niedawno wykryto u mnie, jak się okazało, wieloletnie znalezisko, tętniaka w aorcie szyjnej. Poinformowano mnie, że w moim wieku już się go nie rusza. (...) Tylko trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy przypadkiem nie puchnie. No i tyle - dodaje we fragmencie, który pojawił się w sieci.

Książka o Janie Englercie. Oto zapowiedź

Wydawnictwo w ten sposób zapowiada książkę o znanym aktorze: "Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony z wielu Englertów. Jest romantyczny i analityczny, niegodziwy i szlachetny, bezwzględny i empatyczny, a jednocześnie pozbawiony – wydawałoby się niezbędnego w wypadku aktorstwa – szaleństwa".

Ponad pięćdziesiąt lat na scenie i piastowanie ważnych funkcji pozwoliło mu poznać dobrze własną naturę, nabrać dystansu do rzeczywistości i z ironią spojrzeć na siebie sprzed lat - podkreślono.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
gość
7 miesięcy temu
Świetny aktor, kiedyś bardzo popularny. Dużo zdrowia panie Janie.
gość
7 miesięcy temu
Z tego co wiem , to tętniaka się operuje, nawet w podeszłym wieku....
Gosc
7 miesięcy temu
Wielkie mi rzeczy ja mam tętniaka na mòzgu i nie płaczę z tego powodu da się z tym żyć choć powiem nie jest łatwo a aktorzy i politycy robią z swoich dolegliwości sensację
xx33
7 miesięcy temu
Biorąc wszystkie opowieści na temat zdrowia tzw znanych, to cud że tam jeszcze ktoś żyje. Boję się że w przyszłości będziemy ich opisywać, a ten.... to jelita ten to Depresja, ta to cycki, ta to rak i tak dalej. Choroby są wpisane w nasze życie i na wizycie u lekarza powinno się to kończyć. Wielu ma gorzej i to leczy a nie leci do gazet czy płacze na Facebooku.
Siara
7 miesięcy temu
Najpierw Wąski, teraz Lipsky...szkoda.
citizenworld
7 miesięcy temu
Bym zapomniał Jan Englert to zarozumiała osoba wszystko wie najlepiej zdanie innych ma gdzieś... . Jedynie co mu muszę przyznać kiedyś słyszałem jego rzeczowa wypowiedz na temat piłki nożnej ma pojęcie ale to nie zmienia mojej ogólnej oceny jego zarozumialstwa.
citizenworld
7 miesięcy temu
Jan Englert ma tętniaka współczuje a u mnie pękła aorta po operacji powiedziano mi ze 90 procent umierało pacjentów. Ponadto skupiono się na aorcie a krew zablokowała nerwy które uniemożliwiły chodzenie. Moje teraz beznadziejne życie jest na wózku. Obecnie czekam na elektryczny. Przez lata biegałem maratony 24 Boston Marathon, 7 New-York 2 ŁA, 2 LV, San Francisco 2 Honolulu Chicago Filadelfia San Diego i nie pamietam miasta najlepszej organizacji na zachodniej stronie. Ponadto biegałem 56 km w Cape Town 2 Tokyo MS Masters Brisbane 9 miejsce kat.44-48 rok.2001 Słynne w sierpniu 65 tys. Uczestników 14 km w Sydney, Pierwszy w nowym milenium Marathon Hamilton Nowa Zelandia i wspólnie zbylym wic, premierem prof. Kolodko największy Marathon Nowej Zelandi. Jeszcze Berlin , Londyn. Jeśli chodzi ,,sktorstwo’’ Jana Englert to jakaś kpina każda jego grana rola na twarzy wyraża co innnego niż mówi tekst. W mojej ocenie to żaden aktor w porównaniu do całej rzeszy starszych wspaniałych AKTORÓW to jego ,,gra’’ jest beznadziejna jak całej masy współczesnych niby ,,aktorow’’
vvvv
7 miesięcy temu
Jak się aktorzy za politykę biorą to im żyłki pękają ot co...
wybór
7 miesięcy temu
no cóż od tyle młodszej ciśnienie skacze w starych naczyniach i niszczy tętnice- wybór starszych panów...albo-albo
5555
7 miesięcy temu
Wszyscy chorujemy, może zaczniecie pisać wreszcie o optymistycznych sprawach!!!!!!
Anna
7 miesięcy temu
Dużo zdrowia
Nemeczek
7 miesięcy temu
Życie
Dummy R.
7 miesięcy temu
Nie ma aorty szyjnej. To i tętniaka nie ma. I to jest dobra wiadomość.
Beata
7 miesięcy temu
Pozdrawiam serdecznie i całuję szczerze.😘😘😘😘😘
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić