aktualizacja 

Jest bardzo agresywny. Uprzykrza życie w Zakopanem

69

Od kilku dni agresywny jeleń sieje postrach wśród turystów, którzy zatrzymali się na kempingu pod Krokwią w Zakopanem. Byk wchodzi na teren kempingu i niszczy namioty.

Jest bardzo agresywny. Uprzykrza życie w Zakopanem
Screen z nagrania opublikowanego przez Tygodnik Podhalański. (Twitter, Tygodnik Podhalański)

Sytuacja powtarza się od dwóch tygodni. Jeleń wchodzi na teren pola przez furtkę, gdy ktoś wieczorem zapomni jej zamknąć. Turyści nocujący na kempingu są coraz bardziej zaniepokojeni wizytami rogacza.

Ma wielkie poroże, jest już na nim siatka, którą podarł z naszego ogrodzenia. Chodzi od namiotu do namiotu, boimy się, że klienci przestaną do nas przyjeżdżać. Sami nie możemy nic z nim zrobić, zamknąć się na głucho też nie, bo jak wejdą turyści? - zastanawia się prowadzący kemping w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

Lokalny "Tygodnik Podhalański" informuje, że miejscowe służby nie reagują na wezwania o pomoc w tej sprawie. Na Twitterze tygodnika opublikowano nagranie, na którym widać kilku mężczyzn, którzy próbują uwolnić jelenia ze sznurków, w które zaplątane jest jego poroże.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź w Zakopanem. "Apelujemy, by mieszkańcy zabezpieczali kosze na śmieci"
Zdesperowani brakiem reakcji służb na zakopiańskim kempingu turyści sami próbują uwolnić jelenia ze sznurków z namiotów, w które zwierzę się zaplatało. Próbują odciąć je z rogów. Przekonali się, że to nie był dobry pomysł. Niestety służby nie reagują na wezwanie pomocy - informuje na Twitterze Tygodnik Podhalański.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

O sytuacji informowano Tatrzański Park Narodowy i urząd miasta. Jednak nikt, do tej pory nie udzielił pomocy. Instytucje zrzucają na siebie wzajemnie odpowiedzialność.

Właściciele kempingu tłumaczą, że nie mogą zatrudnić dodatkowego pracownika do pilnowania obiektu przez całą noc.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić