o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Jest znacznie gorzej, niż nam się wydawało. "Liczba ofiar wirusa bardzo zaniżona"

42
Podziel się

Według nowych danych Uniwersytetu w Waszyngtonie choroba koronawirusowa zabiła na świecie nawet dwa razy więcej ludzi, niż podają oficjalne statystyki. Naukowcy mówią, że dotychczas na COVID-19 na świecie zmarło aż 6,9 mln osób, w tym tylko w USA ponad 900 tysięcy.

Jest znacznie gorzej, niż nam się wydawało. "Liczba ofiar wirusa bardzo zaniżona"
COVID zabił 2 razy więcej ludzi niż podają oficjalne statystyki? (Getty Images)
bEsgBXwB

Według oficjalnych statystyk przez COVID-19 na świecie zmarło ponad 3 mln ludzi. Te dane są jednak podważane przez naukowców z Instytutu Badań Medycznych Uniwersytetu w Waszyngtonie, którzy uważają, że globalna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 została znacznie zaniżona. Według ich analizy koronawirus zabił 6,9 miliona ludzi, czyli dwa razy więcej, niż podają oficjalne statystyki.

Szczególną uwagę w raporcie naukowcy zwrócili na Stany Zjednoczone. Oficjalnie choroba wywołana koronawirusem zabiła tam ponad 574 tys. osób, czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju. Jednak raport naukowców z Uniwesytetu w Waszyngtonie szacuje liczbę ofiar śmiertelnych w USA na ponad 905 tys. osób, czyli prawie o 60 proc. więcej.

bEsgBXwD

Zaniżanie liczb nie było celowe

USA to nie jedyny kraj, w którym znacznie zaniżony jest wskaźnik ofiar śmiertelnych. Ale, jak dodają naukowcy, zaniżanie tych danych nie jest celowe. Najprawdopodobniej wynika to z rozbieżności w wynikach testów na koronawirusa. Kluczową rolę odegrali też przeciążone systemy opieki zdrowotnej, przez co w początkowych fazach pandemii zgony nie były rejestrowane.

Jak dodaje ośrodek naukowy, który przeprowadzał analizę, wskaźnik zgonów w Stanach Zjednoczonych nie jest tak mocno zaniżony jak w innych krajach. Jako przykład naukowcy wskazują dwa kraje - Indie i Meksyk - w którym szacuje się, że liczba ofiar śmiertelnych przez COVID-19 jest nawet trzykrotnie wyższa, niż mówią oficjalne statystyki.

bEsgBXwJ

W Rosji nawet 5 razy więcej ofiar

Według raportu, w Indiach przez COVID-19 zmarło nawet 1,4 mln osób, co przewyższa liczby ofiar w Stanach Zjednoczonych. Analitycy zwrócili też szczególną uwagę na przypadek Rosji. Analiza danych z tego kraju pokazuje, że szacowana liczba jest nawet 5 razy większa niż oficjalna. Oznacza to, że kraj ten znalazłby się na piątym miejscu pod względem największej liczby zgonów spowodowaną przez COVID.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgBXxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
zmeczony
3 miesiące temu
Bzdury, te aktualne 3 miliony są znacznie zawyżone kreatywną statystyką przez fałszywie dodatnie wyniki testów, gdzie przyczyna zgonu była zupełnie inna, ale ktoś niby umarł "z covidem". Pandemia kłamstw.
takasama
3 miesiące temu
Zwłoki z chorób zakażnych powinny być obowiązkowo kremowane...także z braku miejsca na te wszystkie ciała w tak krótkim okresie....
trete
3 miesiące temu
jasne na grype i powiklania nikt nie umiera i dla prokuratury to normalne
bEsgBXxf
Dziękuję
3 miesiące temu
Nawet wierząc , że to 6,9 mln , to stanowi to ok 0,08% populacji ludzi na świecie. A że z powodu CZYSTO COVIDOWYCH odszedł co trzydziesty człowiek więc covid uśmiercił 0 , 0025 % ludzkiej populacji. Straszna pandemia.
Nieufamnikomu
3 miesiące temu
Powtarzam po raz kolejny nie będę się szczepić. W ostatnich 12 miesiącach byłem przeziębiony 3 razy. Funkcjonowałem normalnie i do pracy też chodziłem. Mam głęboko w d...e czy to covidek i czy zarażam. Elo
Pkj
3 miesiące temu
99,98% tych „ofiar”, to ofiary braku dostępu do służby zdrowia.
ffef
3 miesiące temu
te worki na ciała powinni robić chociaż z wiskozy, bo się rozłozy w glebie, a jak dają poliester, to masakra.......
Jerry
3 miesiące temu
Coś Ci ludzie nie chcą umierać...
gripexmax
3 miesiące temu
efekty uboczne szczepionek. Nie podają ich zmarli i tak dalej. Kto chory i w ogóle ma głowę do zgłaszania efektów? Podważam działania rządów. W tych warunkach nie zrobiły prawie nic by zatrzymać wirusa. Tylko szpitale i cmentarze, choroby współistniejące, utrudnienia w służbie zdrowia. Po chorobie nie ma odporności, a po szczepionkach można zachorować.
wiedzaPomaga
3 miesiące temu
w Indiach umiera statystycznie 70.000 ludzi dziennie. I bez Korony mieliby to w 3 tygodnie.
LOL
3 miesiące temu
nowa normalnosc: zaszczepionych ktorzy sie zaraza korona beda do statystyk liczyc tylko jesli bedzie zgon lub hospitalizacja ;)
._.
3 miesiące temu
dlaczego my nie mamy polskiej narodowej mutacji?
kot w butach
3 miesiące temu
Hiszpanka zabiła około 50 mln ludzi przez 2 lata i nikt nie wynajdywał szczepionki!!! Przeżyliśmy to, nie było firm farmaceutycznych,które chciałyby zarabiać na ludziach!!!
bEsgBXwX
Gość
3 miesiące temu
Patrząc na szkodnika zwanego człowiekiem to i tak niewiele bardzo niewiele
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić