o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Jeszcze więcej religii w TVP. Kurski o prześladowaniu chrześcijan

196
Podziel się

W TVP pojawi się nowe pasmo religijne. Oprócz dotychczasowych relacji z mszy i nabożeństw, telewizja publiczna wyemituje serię dokumentów na temat chrześcijaństwa. Jacek Kurski podczas podpisywania dokumentów stwierdził, że na całym świecie chrześcijanie "doświadczają straszliwych prześladowań".

Jeszcze więcej religii w TVP. Kurski o prześladowaniu chrześcijan
Jacek Kurski mówił o "straszliwych prześladowaniach chrześcijan" na całym świecie. (AKPA)
bESLLSyJ

Telewizja Polska podpisała w środę porozumienie z Polską Radą Ekumeniczną. Zarówno w ogólnopolskich kanałach, jak i regionalnych, pojawią się nowe religijne treści "prezentujące rozmaite Kościoły i ich przekaz".

W porozumieniu określono warunki pracy redakcji audycji ekumenicznych w Telewizji Polskiej. Zapisano także zasady nadawania treści prezentujące Kościoły i organizacje, zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej. Na antenach pojawią się filmy dokumentalne, magazyn ekumeniczny oraz cotygodniowa emisja nabożeństw Kościołów członkowskich Rady Ekumenicznej.

bESLLSyL

"Chrześcijaństwo to najbardziej atakowana religia na świecie"

Chrześcijaństwo jest we współczesnym świecie religią stawianą przed szczególną próbą. To najbardziej atakowana religia na świecie, ponosi najwięcej ofiar i doświadcza straszliwych prześladowań. Codziennie giną chrześcijanie wielu obrządków. Mamy nadzieję, że to porozumienie wzmocni naszą gotowość do dawania świadectwa i dobrze przysłuży się wiernym - stwierdził prezes TVP, Jacek Kurski podpisując porozumienie.

W Telewizji Polskiej są już treści religijne. W ubiegłym roku podpisano umowę z Episkopatem Polski, na mocy której TVP1 codziennie transmituje poranną mszę, TVP3 - Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a TVP Info pokazuje nowe programy katolickie.

bESLLSyR

W Polskiej Radzie Ekumenicznej są zrzeszone zarówno Kościoły jak i towarzystwa. Obecnie należą do niej: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Polskokatolicki, Kościół Starokatolicki Mariawitów, Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny oraz Społeczne Towarzystwo Polskich Katolików i Towarzystwo Biblijne w Polsce.

Zobacz także: Chłopiec skradł show w trakcie papieskiej audiencji. 10-latek zaskoczył nawet Franciszka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESLLSzm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
Aj waj
miesiąc temu
Nowo ochrzczony,nowo zonaty ,a tamto małżeństwo się nie liczy ,dzieci stworzone przez czyją spermę, śluby dwa kościelne a to nie świętokractwo,nie pomoże religia w tvp i mowy o prześladowaniu chrześcijan.
Ateista
miesiąc temu
Wartości Kurskiego i chrześcijaństwo szczyt podłości
Mija
miesiąc temu
Ma za co dziękować, rozwód kościelny ,potem ślub.
bESLLSzn
Ksiadz
miesiąc temu
Kler najgorsza zaraża jaka jest. Kościoły,jasna Góra, świątynia to powinno być burdele
Biskup
miesiąc temu
Ty Kursk masz twarz upiora z opery
Mandarynka
miesiąc temu
Jeśli takie nic, jak Kurski, Czarnek, Ziobro i cała pisowska reszta, mówi że coś muszę, to ja oświadczam, że wcale nie muszę. To że będą mówić w TVPis i w szkole o religii, a postępować wbrew Dekalog owi, to nikogo nie przekonają.
Ggshsja
miesiąc temu
Trwam 2
Róża bez kolc...
miesiąc temu
Mi to nie przeszkadza,ale niech on zacznie od siebie,bo dla mnie to on na te,takie tematy,powinien zamilknąć. Za kogo on się uważa? Za świeżego od Papieża,czy Boga!? Nie wszyscy w tym kraju zapomnieli co zrobił swoim dzieciom i żonie. Zapomnieli tylko tacy jak on sam wielki katolik fuuu!!!
Aaaaaa
miesiąc temu
Och
Rydzyk
miesiąc temu
Oni sami się prześladują bo to co wyprawia kler i ta ciemnota uważająca się za katolików razem z kurwizją niema nic wspólnego z katolicyzmem
Dorit
miesiąc temu
To prawda, w tym roku zamordowano ponad 300 tys. chrzescijan
realista
miesiąc temu
Ma rację
666
miesiąc temu
Na świecie funkcjonuje około 340 religii. Chłopie kurski, masz pole do popisu. Zacznij od wyznania Latającego Potwora Spaghetti. Ludzie są ciekawi nowości, a ty będziesz prekursorem.
bESLLSzf
Florian
miesiąc temu
Chrześcijaństwo nakazuje wiernym : wszystko wybaczać, cierpień na syndrom Sztokholmski (kochać swojego prześladowcę, popierać go, pomagać mu), być pidnóżkiem i niewolnikiem wszystkich, cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek. Jak się wyznaje jakąś religię to trzeba pełnić rolę, którą religia swojemu wyznawcy nakazuje i postępować zgodnie z nią nawet, gdy jest to niewygodne dla samego wyznawcy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić