Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Piekło zamarzło. Lis chwali TVP

36
Podziel się

Dziennikarz Tomasz Lis jest jednym z większych krytyków obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Teraz nieoczekiwanie postanowił pochwalić... publiczne media. O co poszło?

Piekło zamarzło. Lis chwali TVP
Piekło zamarzło. Lis chwali TVP (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)
bEUfMVYl

Tomasz Lis jest jednym z czołowych polskich dziennikarzy publicystycznych. Przez wiele lat prowadził swój autorski program w TVP. Jego kłopoty zaczęły się po wygraniu wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 roku.

Zgodnie z kontraktem, program "Tomasz Lis na żywo" miał się ukazywać w TVP 2 do końca stycznia 2016 roku. Nowe władze, na czele z Jackiem Kurskim, nie przedłużyły umowy na emisję. Nie jest tajemnicą, że poszło o poglądy polityczne, gdyż Lis wspierał Platformę Obywatelską i jej czołowych polityków.

bEUfMVYn

Lis cały czas był mocnym przeciwnikiem PiSu. W 2018 brał udział w protestach Komitetu Obrony Demokracji przeciwko nowemu rządowi sformułowanemu przez Prawo i Sprawiedliwość. Teraz na Twitterze nieoczekiwanie postanowił pochwalić telewizję publiczną. Nie chodzi jednak o TVP 1 ani TVP 2.

Muszę to, dla zasady, przyznać. Świetna robota TVP Kultura przy okazji konkursu chopinowskiego. Dobre studio, ciekawi eksperci, dobre realizacja i wywiady " na gorąco" w kuluarach. Do tego oprawa z klasą, kompatybilna z charakterem imprezy. Podziękowania i gratulacje - napisał dziennikarz.

Ostatni dzień konkursu

W środę jest ostatni dzień finałowych zmagań w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. W nocy ze środy na czwartek zostaną ogłoszone wyniki.

bEUfMVYt

Do finału zakwalifikowano aż 12 pianistów, w tym dwóch Polaków: Jakub Kuszlik i Kamil Pacholec. Zwycięzca otrzyma 40 tysięcy euro od Prezydenta RP. Dostanie również 500 tysięcy jenów (około 17 tysięcy złotych) od Prezydenta Miasta Hamamatsu w Japonii.

Zobacz także: Zrecenzował wpis Jakiego. Efekt mu się nie spodoba
bEUfMVYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Gość
miesiąc temu
Lisek nie ekscytuj się tak bo dostaniesz trzeci udar.Moze być po
Pisowiec
2 miesiące temu
Kurde ale się wystraszyłem !Kultura za to też się weźmiemy !!!
Figo
2 miesiące temu
Panie Lis dla zasady nie chwali sie KurskiTV za jedno wydarzenie.
bEUfMVYP
taka prawda
2 miesiące temu
Pewnie szuka roboty.
Jab
2 miesiące temu
W polityce w niczym z nim się nie zgadzam .Ale oglądałem I , II i III etap konkursu .Byłem zachwycony , a tym ile można powiedzieć na temat tego samego utworu ale wykonanego przez różnych pianistów byłem zaskoczony .O Boże ! Zgadzam się z Lisem , TVP Kultura przebiła samego siebie .
Emerytura
2 miesiące temu
Akurat tu ma rację. Perfekcyjnie prowadzone relacje.
Jerzy
2 miesiące temu
Pewnie Lis przeczuwa , że z gazety go wyrugują , więc ,,pracuje,, na posadkę w TVP Info . Nie znoszę Lisa i Tuska.
Kurski
2 miesiące temu
jak przerwał transmisję z opluwania mateo dostał obiecankę czwartego rozwodu kościelnego.
Ja też
2 miesiące temu
chwalę TVP! Jak zachowała się przytomnie przy skopywaniu mateuszka w Brukseli! Naczelnik tej kur wizji natychmiast wyłaczył tą transmisję. Wolał nagonić klientów do TVN24.
fuuu
2 miesiące temu
ja oglądam coraz częściej tvp kultura nie tylko ze względu na ten konkurs a inni oglądają tvny... to jest kolosalna różnica...
Wilk
2 miesiące temu
Gdyby powiedział to w Wieczór Wigilijny - to może bym Mu uwierzył !!!
jadwiga
2 miesiące temu
a ja myslalam ze chwali program kulinarny zony
Felixa
2 miesiące temu
Sądzę, że p. Kurskiemu jak i wielu innym na pochwałach czy przyganach Lisa zupełnie nie zależy. Niech zajmie się lepiej swoim zdrowiem bo nienawiść do rządu i wszystkich, którzy mają inne od niego poglądy doprowadziła go do ruiny a będzie jeszcze gorzej.
bEUfMVYH
Kajtek
2 miesiące temu
Lis pisze prawdę, od tygodni oglądam konkurs w TVP Kultura, jest wspaniały. Widać, ze za reżyserię i aranżację nie wzięli się towarzysze partyjni z TVP, tylko fachowcy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić