aktualizacja 

Jill Biden już po testach na COVID-19. Ujawniono wyniki

Jill Biden przed kilkoma dniami wykonała test na COVID-19. Wynik okazał się pozytywny, dlatego pierwsza dama Stanów Zjednoczonych była zmuszona odseparować się od otoczenia. Po niespełna tygodniu izolacji żona Joe Bidena sprawdziła, czy nadal jest chora. Jaki rezultat ukazał się jej oczom tym razem?

Jill Biden już po testach na COVID-19. Ujawniono wyniki
Jill Biden zachorowała na COVID-19 (Getty Images, 2022 Bloomberg Finance LP)

W poniedziałek 15 sierpnia Jill Biden poddała się testowi na COVID-19. Wynik amerykańskiej pierwszej damy okazał się pozytywny. Była ona więc zmuszona odizolować się od personelu Białego Domu oraz bliskich jej osób, a zwłaszcza od Joe Bidena - swojego męża, urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jill Biden ma COVID-19? Pierwsza dama wykonała dwa testy

Jak informuje CNN, Jill Biden izolowała się przez kolejne pięć dni. Po ich upływie pierwsza dama zdecydowała się na wykonanie dwóch testów na obecność koronawirusa. Gdyby wyniki okazały się negatywne, oznaczałoby to, że żona prezydenta wróciła do zdrowia.

Wyniki testów zostały podane do wiadomości publicznej za pośrednictwem Elizabeth Alexander. Dyrektor ds. komunikacji pierwszej damy poinformowała, że oba testy dały wynik negatywny, a Jill Biden zaprzestała dalszej izolacji.

Po pięciodniowej izolacji i negatywnych wynikach dwóch kolejnych testów na COVID-19, pierwsza dama opuści dziś Karolinę Południową i uda się do Delaware – poinformowała w oświadczeniu Elizabeth Alexander.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biden odpowiedział na krytykę. "Wybitny polityk, który umie korzystać ze swojego doświadczenia"

Kierunek podróży pierwszej damy nie jest przypadkowy. W Delaware przebywa obecnie prezydent. Sama Jill Biden starała się złagodzić objawy COVID-19, przyjmując lek Paxlovid. Wcześniej amerykańska pierwsza dama przyjęła wszystkie dawki szczepionki na koronawirusa, w tym przypominającą.

Nawet w trakcie izolacji, Jill Biden nie zaznała chwili spokoju. Spędziła ten czas drobiazgowo planując program swojego przedmiotu. Żona prezydenta jesienią wróci do pracy w Northern Virginia Community College, gdzie jest zatrudniona jako profesor języka angielskiego.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić