Joe Biden zdecydował, czy siły USA wezmą udział w walkach w Ukrainie

Joe Biden zabrał głos na temat możliwej interwencji NATO na terenie Ukrainy. Prezydent Stanów Zjednoczonych zdradził, czy żołnierze państw wchodzących w skład Traktatu Północnoatlantyckiego przyłączą się do walk z Rosją. Wyjaśnił też, z czego wynika obrane stanowisko.

Joe Biden zdecydował, czy siły USA wezmą udział w walkach w Ukrainie
Joe Biden ujawnił, co planuje NATO. Czy taka decyzja uspokoi władze Rosji? (Getty Images, 2022 Getty Images)

Od początku ataku Rosji na Ukrainę Joe Biden deklarował wsparcie dla broniącego się państwa. Pod znakiem zapytania stało jednak, czy prezydent Stanów Zjednoczonych wyśle do walki amerykańskich żołnierzy, czy może w akcję zaangażuje się całe NATO. Teraz odpowiedź jest już jasna.

Atak Rosji na Ukrainę. Siły NATO wezmą udział w walkach?

Joe Biden ostatecznie rozwiał wątpliwości odnośnie do ewentualnego udziału armii USA lub sił NATO w wojnie. Jak podaje portal Scroll.in, prezydent Stanów Zjednoczonych zaprzeczył, aby miało dojść do realizacji przynajmniej jednego ze wspomnianych wariantów.

Jak podkreślił Joe Biden, jego decyzja nie jest wynikiem poparcia Rosji. Wręcz przeciwnie, Stany Zjednoczone stoją po stronie Ukrainy, jednak interwencja sił NATO lub USA doprowadziłaby do eskalacji konfliktu, a w konsekwencji... wybuchu III wojny światowej.

Nie będziemy angażować się w walkę z Rosjanami na Ukrainie. Bezpośrednia konfrontacja między NATO a Rosją doprowadziłaby do wybuchu III wojny światowej. To coś, do czego powstrzymania musimy dążyć – podkreślił Joe Biden na konferencji prasowej w Białym Domu.
Zobacz także: Zobacz też: Sankcje już przynoszą efekty. "Oligarchowie zaczynają odsuwać się od Putina"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić