Natalia Bogucka| 

Joe Biden zdruzgotany. Słowa nie są w stanie tego opisać

580

W poniedziałek w supermarkecie w Boulder w stanie Kolorado doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęło 10 osób. Głos w sprawie tragedii zabrał Joe Biden. "Jill i ja jesteśmy zdruzgotani" - napisał prezydent USA.

Joe Biden zdruzgotany. Słowa nie są w stanie tego opisać
Joe Biden komentuje strzelaninę w Kolorado. (Getty Images)

Do strzelaniny doszło w poniedziałek ok. godz. 15 lokalnego czasu w supermarkecie King Soopers w Boulder w stanie Kolorado. Zginęło 10 osób w wieku od 20 do 65 lat. Jedną z ofiar był 51-letni policjant, który jako pierwszy przybył na miejsce zbrodni.

Sprawca strzelaniny został zatrzymany. To 21-letni Ahmad Al Aliwi Alissa, który mieszka w Arvadzie na przedmieściach Denver. Usłyszał zarzuty 10 morderstw pierwszego stopnia. Jego motywy na razie nie są znane.

Joe Biden o strzelaninie w Kolorado

Głos w sprawie tragedii zabrał Joe Biden. Obiecał, że jako prezydent USA zrobi wszystko, by zapewnić Amerykanom bezpieczeństwo.

Jill i ja jesteśmy zdruzgotani tym, że kolejne życia zostały odebrane przez użycie broni w Kolorado. Niecały tydzień po przerażających morderstwach w Georgii kolejne amerykańskie miasto zostaje naznaczone bezsensownym atakiem. Nasze serca kierują się ku ofiarom, ich rodzinom i ocalałym - napisał na Twitterze.
Jest wiele rzeczy, których nie wiemy o zabójcy, jego motywacji i innych krytycznych aspektach tej strzelaniny, ale wiemy jedno: jako prezydent wykorzystam wszystkie dostępne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo Amerykanom - dodał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezydent po raz kolejny podkreślił, jak ważne jest wprowadzenie surowszych przepisów dotyczących broni palnej. Podczas przemówienia wezwał ustawodawców do podjęcia bardziej rygorystycznych działań w zakresie kontroli broni. Joe Biden opowiedział się m.in. za zakazem broni szturmowej i magazynków o dużej pojemności oraz zniesieniem immunitetu prawnego chroniącego producentów broni.

Zobacz także: Tajemnicza fabryka Ala Capone. Zaskakujące odkrycie w lesie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić