Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Joński chce biegłego w sprawie Ziobry. Patryk Jaki oburzony jego zachowaniem

576

Chory na raka Zbigniew Ziobro ma być wezwany przez komisję ds. wyborów kopertowych. Tego chce jej przewodniczący poseł Dariusz Joński. Parlamentarzysta KO zapowiada, że będzie powoływać biegłego, który sprawdzi, czy Ziobro nie kłamie. Zachowaniem Jońskiego oburzony jest Patryk Jaki.

Joński chce biegłego w sprawie Ziobry. Patryk Jaki oburzony jego zachowaniem
Joński chce biegłego w sprawie Ziobry. Patryk Jaki oburzony jego zachowaniem (AKPA)

Zbigniew Ziobro choruje na raka przełyku. Od kilku miesięcy nie udziela się życiu politycznym. W walce o powrót do zdrowia kibicują mu nie tylko zwolennicy i koledzy z Suwerennej Polski.

Posła Zjednoczonej Prawicy chętnie przesłuchaliby członkowie wielu parlamentarnych komisji śledczych utworzonych przez koalicję rządzącą. W kolejce ustawił się m.in. Dariusz Joński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ziobro atakuje Morawieckiego. Komentarz wiceministra

Przewodniczący komisji ds. wyborów kopertowych już zapowiedział, że zamierza powołać Ziobrę na świadka w sprawie. Będzie chciał też, aby byłego ministra sprawiedliwości zbadał biegły.

Jeśli go wezwiemy, podkreślam "jeśli", i prześle zwolnienie, będę musiał zwrócić się do prokuratury o powołanie biegłego, który stwierdzi czy świadka da się przesłuchać i w jakich warunkach - powiedział Dariusz Joński w rozmowie z Newsweekiem.

Patryk Jaki zbulwersowany słowami Dariusza Jońskiego

Europoseł Patryk Jaki jest zbulwersowany słowami Dariusza Jońskiego. Uważa, że przewodniczący komisji śledczej "bawi się teraz w lekarza". W jego ocenie "parlamentarzysta powinien zająć się poważniejszymi problemami".

W Polsce mamy szereg różnych problemów, a mimo to pan Joński chce bawić się teraz w lekarza, bo mu jedno zaświadczenie lekarskie nie wystarczy i będzie żądał kolejnych. Skoro tak musi być, to proszę bardzo. Niech każdy obywatel sam oceni, czy właśnie za to płaci polskiej klasie politycznej - powiedział europoseł Suwerennej Polski w rozmowie z "Super Expressem".

Dodajmy, że Zbigniew Ziobro leczy się w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić