Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Jurek Owsiak uderza w Kościół. "Mamy XXI wiek"

173
Podziel się:

Jerzy Owsiak skrytykował podejście przedstawicieli Kościoła katolickiego do pandemii. Stwierdził, że Kościół powinien być duchowym wsparciem dla wszystkich, jednak tak się nie stało.

Jurek Owsiak uderza w Kościół. "Mamy XXI wiek"
Jerzy Owsiak krytykuje Kościół (AKPA)

Jerzy Owsiak był gościem Beaty Tadli w Radiu ZET. Został zapytany m.in. o to, jak ocenia podejście przedstawicieli Kościoła katolickiego do pandemii koronawirusa.

Kiedy wybuchła pandemia, oczekiwałem od Kościoła, że będzie duchowym wsparciem dla nas wszystkich. Jeśli się tak nie stało rok temu, ani pół roku temu, to czego oczekiwać dzisiaj, kiedy tylko część hierarchów stoi z licznikiem pod świątynią, a inni nie zwracają na to kompletnie uwagi? Kościół nie mówi jednym głosem, aby zadbać o bezpieczeństwo, a powinien być przykładem duchowego wsparcia i podejmować decyzje ważne dla nas - stwierdził.

Jerzy Owsiak o Kościele: mamy XXI wiek

Lider WOŚP zabrał także głos w sprawie komentarzy księży, którzy twierdzą, że w kościołach nie zaraża się koronawirusem, a modlitwa pomaga wyleczyć chorych.

Mamy XXI wiek, mamy kilka szczepionek, które zostały wprowadzone do obiegu. Czy mam uwierzyć w to, że są miejsca, które zastępują lekarstwa i wiedzę medyczną? - zapytał.

Owsiak stwierdził, że niezrozumiałe jest dla niego twierdzenie, że w czasie pandemii kościoły powinny być otwarte dla duchowości. Zauważył, że hierarchowie "korzystają z telefonów komórkowych, internetu i jeżdżą nowoczesnymi samochodami, czyli jednak korzystają z dobrodziejstw nauki". Podkreślił również, że wierni przed wejściem do kościołów powinni przejść test na COVID-19.

Takie zachowanie w stosunku do pandemii jest dziś ogromnym zagrożeniem - ocenił.

Zobacz także: Nagle Jerzy Owsiak zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
Owsiak woli t...
rok temu
Wariacje aborcjonistek są bezpieczne?
tomekzjemieln...
rok temu
Teraz, po roku czasu życia w świecie covid-19 mamy dostęp do wyników chyba największego eksperymentu naukowego na świecie, pt. "jak różne ograniczenia kontaktów z innymi osobami wpływają na rozprzestrzenianie się wirusa". Podręcznikowy, znany chyba wszystkim przykład zestawienia dwóch stanów Californi i Florydy (w Californi zamordyzm i całkowity lockdown Floryda bez żadnych ograniczeń) pokazuje, że statystyki dotyczące zarażeń, zachorowań i śmiertelności są praktycznie identyczne dla obu stanów. Próba robiona na ogromnej populacji, w warunkach nie zbliżonych do prawdziwych a w prawdziwych - dlatego ich wynik jest niepodważalny i wskazuje jasno że nie można stwierdzić nawet korelacji wprowadzonych obostrzeń związanych ze swobodnym spotykaniem się ludzi a sposobem rozprzestrzeniania się choroby. Nie mówiąc już o związku przyczynowo skutkowym. Dla osoby logicznie myślącej, taka informacja musi doprowadzić do wniosku, że wprowadzanie znanych nam ograniczeń życia społecznego jest bez sensu, ponieważ ich stosowanie nie ma wpływu na rozprzestrzenianie sie choroby, a wziązku z tym należy ich natychmiast zaprzestać, ponieważ mają inne szkodliwe skutki dla ludzi (szacuje się że ok. 65 000 ludzi straciło życie przez uniemożliwienie im dostępu do usług zdrowotnych prze covidowe procedury). Czy tak sie dzieje -w jednych krajach tak w innych nie. Angela MErkel już mówi o konieczności zaostrzenia, bo nowy szczep, bo ludzie umierają bo to a tamto, a głos Angeli liczy się w Europie więc pewnie będzie miał przełożenie na nas. BEz sensu, bez zadnego uzasadnienia "naukowego" i logicznego - ale ludzie to łykają. Kościół w sposób przewrotny ale też pokazuje, że wszystkie te obostrzenia są bez sensu - i paradoksalnie jest dużo bliżej zdroworozsądkowego, naukowego podejścia niż rząd i niektórzy profesorowie, będący na krótkiej smyczy firm farmaceutycznych. I wszystko by było pięknie ładnie gdyby nie fakt, że Pis to pomazańcy kościoła, dlatego to kościół katolicki jest pośrednio winny wprowadzenia oraz dalszego sposobu zarządzania pandemii w Polsce.
Caroll
rok temu
Zbierał pod kościołami zbierał w miejscach gdzie było najwięcej ludzi ile testów zrobił? Zero tylko kasa a teraz poucza śmiechu warte
juras
rok temu
biezcie przyklad ze mnie i mojej empati dla innych
Blackhowk
rok temu
Jak wysyłał dzieci żeby zbierali pod kościołami to nie myślał o Covid19, a teraz otwarty kościół przeszkadza. O ile wiem to ta cała zaraz nie wyszła z wnętrza kościoła. Pani Tadla jak widzę dalej troszczy się o kościół, próbuje wejść w rolę hierarchy kościelnego gdyż jak myśli że nosi sukienkę pewnie też tylko od czasu do czasu to może zajmować stanowisko.
Xenia
rok temu
Ten nierób jeszcze chce nas pouczać?
Xenia
rok temu
I juź na wstępie towarzystwo lempartowej w dowód miłości namawia do niszczenia kościołów
Olek Katol
rok temu
Bez licznika to może na zabitej dechami wsi albo w TVP. W Opolu jeszcze nie widziałem by było bez liczenia.
Stand
rok temu
Czy hipokryta Owsiak sprzeciwiał się marszom wściekłych macic? Nie, bo to były lewackie spędy, choć niosly dużo większe zagrożenie.
W...k
rok temu
Zbiórka mu wyszła to i zaczyna mędrkować jak trzeba było w ubiegłym roku pomagać to dumał bardzo długo.
Ann
rok temu
A gdzie Pan Owsiak jaja poświęci jak kościoły chce zamknąć?
Wojtek
rok temu
Niech chodza będzie selekcja naturalna glupsi umrą
Popo ważnie
rok temu
Owsiak. XX1 wiek moi bracia, głowami machajo, szkoda ściany
Anna
rok temu
Panie Owsiak zajmij się swoim biznesem a nie kościołem albo zajmij się synagogami to będzie lepiej
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić