Wielkanoc 2021. Kościoły powinny być zamknięte? Politycy komentują

8

Nie milkną dyskusje na temat Wielkanocy 2021. Pojawia się sporo głosów, że w tym okresie kościoły powinny być zamknięte. Wszystko oczywiście po to, by ograniczyć możliwość powstawania skupisk ludzkich.

Wielkanoc 2021. Kościoły powinny być zamknięte? Politycy komentują
Wielkanoc 2021. Czy kościoły powinny zostać zamknięte? (Getty Images)

Ostatnio rząd postanowił zaostrzyć limit obowiązujący w kościołach. Od minionej soboty na jedną osobę musi przypadać co najmniej 20 mkw. Nie wszystkich jednak zadowala takie rozwiązanie.

Dzisiaj rząd może zrobić jeszcze jedno, żeby służba zdrowia nie pękła w szwach przez liczbę chorych - zamknąć kościoły w okresie Wielkanocy. Dlatego, że poprzez pójście do kościoła ludzie będą się zarażali - powiedziała wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka na antenie TVN24.

Podkreślała jednocześnie, że niedzielnej mszy można wysłuchać w radiu lub telewizji. "Episkopat sam, w poczuciu odpowiedzialności za ludzi, powinien powiedzieć: nie przychodźcie" - kontynuowała.

Msze bez wiernych? Poseł PiS komentuje

Poseł PiS Bolesław Piecha spostrzega, że kwestia zamykania kościołów to bardzo delikatne zagadnienie.

Jeżeli sytuacja nie uspokoi się, wydaje mi się, że jest pole, żeby kościoły zamknąć, ale w tym sensie jeżeli chodzi o sprawę odprawiania mszy - podkreślił Piecha, cytowany przez PAP.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić