Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Kaczyński chodził z nią na "randki". Przerwała milczenie. Wiele ich łączyło

250

Jarosław Kaczyński nie znika z pierwszych stron gazet czy czołówek portali informacyjnych. O prezesie PiS mówi się dużo i to często przez pryzmat kontrowersyjnych wydarzeń. Jego postawę analizuje prof. Jadwiga Staniszkis.

Kaczyński chodził z nią na "randki". Przerwała milczenie. Wiele ich łączyło
Jarosław Kaczyński wciąż nie pozbierał się po śmierci brata? (ONS)

Ostatnio prof. Jadwiga Staniszkis nieco się wyciszyła. Nie komentowała wydarzeń politycznych w naszym kraju. W środę postanowiła jednak zabrać głos przy okazji wizyty w Poranku Radia TOK FM.

Socjolożka odnosiła się do działań partii rządzącej. Komentowała też ostatnie ruchy opozycji.

Prof. Staniszkis oceniała, że problem obozu rządzącego tkwi w wewnętrznym kryzysie Jarosława Kaczyńskiego. Uważa, że wicepremier i lider PiS nadal nie podniósł się po tragicznej śmierci brata.

Myślę, ze on sam do końca nie wie, bo jest wewnętrznie rozbity po śmierci brata. To taka próba zemsty na losie, na świecie. To powoduje takie poczucie niejasności - w jakim kierunku Polska zmierza. Myślę, że takie motywy nim kierują. Trudno to zaakceptować. To nie wygląda dobrze. Myślę, że jest wewnętrznie zrujnowany. Przeczekać to jest trudno, ale musimy przeczekać tę destrukcję - zaznaczała prof. Staniszkis.

Jadwiga Staniszkis komentuje PO

Znana socjolożka postanowiła odnieść się również do Platformy Obywatelskiej.

Myślę, że w Platformie Obywatelskiej nie ma polityków tej rangi, którzy byliby w stanie nas odbudować. Myślę, że to jest zadanie stojące przed każdym z nas. Zachować fundament i wartości, na których można budować - mówiła prof. Staniszkis w TOK FM.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić