BOB| 
aktualizacja 

Kaczyński ma dość polityki?! Mówi, że to już "ostatni raz"

82

Jarosław Kaczyński jasno wypowiedział się na temat tego, czy będzie startować w nadchodzących wyborach na prezesa PiS. Skomentował także protesty kobiet, które były skierowane m.in. w niego.

Kaczyński ma dość polityki?! Mówi, że to już "ostatni raz"
(AKPA)

Niebawem odbędzie się kongres Prawa i Sprawiedliwości, na którym zostanie wybrany nowy prezes partii. W mediach wiele się plotkuje na temat tego, czy Jarosław Kaczyński będzie ubiegać się o kolejną kadencję. Lider PiS zabrał głos w tej sprawie.

Kiedy Jarosław Kaczyński odejdzie z polityki?

Kaczyński ma 71 lat, więc nikogo nie zdziwiłoby, gdyby postanowił odpocząć od polityki. Prezes jednak jeszcze nie ma takich planów, choć przyznaje, że to jego ostatnie lata w roli szefa PiS.

Jeżeli tylko Covid minie, to będzie kongres i wybory w PiS. Tym razem jeszcze będę kandydował. Ale na pewno ostatni raz. (...) Warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat. To wystarczy. Ale to nie oznacza, że będę w polityce do tego wieku. Może odejdę wcześniej - komentuje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".
Zobacz także: Kaczyński utracił polityczny instynkt? Kwaśniewski nie ma wątpliwości

Kaczyński w ostatnich tygodniach nie ma lekkiego życia. Spowodowane jest to przede wszystkim protestami kobiet, które uderzają bezpośrednio w niego. Strajki wielokrotnie kierowały się pod jego dom.

One zmierzały pod mój dom i te bardzo brzydkie słowa było słychać nieustannie, bywało że pod moim adresem, ale też tak, można rzec, ogólnie. Te demonstracje są straszliwą szkodą dla Polski, złamały pewne reguły kulturowe i gdyby spojrzeć na to, czego by chcieli wrogowie Polski, to właśnie tego rodzaju degradacji - mówi prezes PiS.

Jarosław Kaczyński jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości od 18 stycznia 2003 roku. Wtedy zastąpił na tym stanowisku swojego brata Lecha.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić