aktualizacja 

"Przeżyliśmy horror". Mocne słowa Dudy

44

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę w programie "Tydzień" podsumował kończący się 2020 rok. Duda opowiedział m.in. o ogromnym stresie i horrorze, który przeszedł podczas wyborów prezydenckich.

"Przeżyliśmy horror". Mocne słowa Dudy
(AKPA)

W niedzielę prezydent Andrzej Duda był gościem programu "Tydzień" na antenie TVP, w którym podsumował kończący się rok 2020. Prezydent ocenił, że "dla wszystkich był trudny, dlatego że właśnie był rokiem pandemii, która nam zakłóciła życie".

Andrzej Duda zaznaczył również, że był to "trudny rok dla rodzin, bo dzieci nie chodzą do szkoły, odbywa się nauczanie zdalne, więc to także trudne doświadczenia dla rodziców".

Prezydent przeżył horror przed wyborami

Jak zdradził w wywiadzie prezydent, ogromnym stresem były dla niego wybory prezydenckie, które odbywały się w tym ciężkim czasie.

Ja i wszyscy, którzy mocno koncentrowali się przy wyborach, też przeżyliśmy swój horror i stres, bo była to bardzo trudna sytuacja. Chcę podkreślić, że była trudna nie tylko z punktu widzenia czysto wyborczego, czyli dla mnie, który ponownie ubiegałem się o urząd Prezydenta, i dla innych kandydatów - powiedział Andrzej Duda w wywiadzie.

Jak podkreślił Duda, bardzo mu zależało na tym, by wybory prezydenckie odbyły się przed zakończeniem jego kadencji prezydenckiej.

Ja to bardzo akcentowałem, że my musimy uczynić wszystko, żeby te wybory można było normalnie w odpowiednim terminie przeprowadzić tak, aby nowo wybrany prezydent mógł zostać zaprzysiężony najpóźniej 6 sierpnia, wtedy, kiedy moja pierwsza kadencja ulegała zakończeniu - tłumaczy Duda.

Prezydent podkreślił również, że "bardzo poważnie traktuje sprawy polskiej wsi i polskich rolników".

I tym bardziej czuję się zobowiązany, że rolnicy bardzo poważnie potraktowali mnie. Jest to dla mnie dwustronny związek. Czuję się absolutnie odpowiedzialny za to, by sprawy polskiej wsi były prowadzone jak najlepiej, by zapewnić polskim rolnikom bezpieczeństwo gospodarowania i życia w jak największym stopniu, zadbać o rozwój kraju właśnie także na obszarach wiejskich - tak by życie tej części naszego społeczeństwa było jak najbardziej nowoczesne, z zapewnieniem wszystkich współczesnych możliwości rozwoju nie tylko gospodarczego, lecz także osobistego, czyli tego, co jest potrzebne, by mówić, że żyjemy w państwie prawdziwie nowoczesnym - podkreślił Andrzej Duda.

Andrzej Duda mówił, że to właśnie chce zapewnić przez rozwój i dbałość o tereny wiejskie. "I właśnie temu m.in. mają także służyć prace wspomnianej przed chwilą Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich jako mojego ciała doradczego"- mówił prezydent.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Co zrobi Andrzej Duda? Andrzej Zybertowicz odpowiada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić