aktualizacja 

Kaczyński poszedł do Radia Maryja. Grzmiał, by nie głosować na Tuska

712

W czwartek 12 października Jarosław Kaczyński był gościem "Rozmów niedokończonych" w Radiu Maryja. Prezes PiS - tak jak w całej kampanii wyborczej - apelował, by nie głosować na Donalda Tuska.

Kaczyński poszedł do Radia Maryja. Grzmiał, by nie głosować na Tuska
Jarosław Kaczyński. (PAP)

Prezes PiS na antenie "Rozmów niedokończonych" w Radiu Maryja przekonywał, że każdy głos oddany na partie opozycyjne to wspieranie byłego premiera Donalda Tuska.

- Głosowanie na inne partie niż Prawo i Sprawiedliwość jest głosowaniem na rząd Donalda Tuska. Nie bądźcie nierozsądni, nie oddawajcie głosu na Tuska - apelował do słuchaczy Radia Maryja Jarosław Kaczyński.

- My nie mówimy, że jesteśmy idealni, nie mówimy, że jesteśmy świętymi. (…) Ale szanowni państwo, nawet jeżeli za coś nas nie lubicie, to przynajmniej nie bądźcie nierozsądni. Nie oddawajcie głosu na Tuska, no bo to jest po prostu nieszczęście - powiedział Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński o kartoflach dzików. "To trochę stand up"
- Każda partia opozycyjna, albo nawet te małe partie – przy całym szacunku dla tego, co głoszą – doprowadzają swoją działalnością do tego, że to w istocie wspiera Tuska, a nie wspiera tych, którzy chcą Polski takiej, jaką, jak sądzę, wymarzyli sobie ci wszyscy Polacy, którzy w ogóle byli jakoś Polską zainteresowani - mówił prezes PiS w rozgłośni Tadeusza Rydzyka.

- Wszyscy na pewno chcieli takiej Polski, jaka jest w tej chwili budowana i może być zbudowana. Nie trzeba na to jakiejś wielkiej historycznej epoki. Wystarczy kilkanaście lat dobrych rządów - dodał szef PiS.

Kaczyński zapewniał także słuchaczy katolickiej rozgłośni, że Polska ma coraz lepszą opinię na arenie międzynarodowej. Stwierdził nawet, że w prasie niemieckiej i anglosaskiej, "już nawet mówią, że my przejmujemy rolę Niemiec, jeżeli chodzi o przemysł. Stajemy się najbardziej uprzemysłowionym krajem Europy".

- Proszę o przekonywanie innych do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ druga strona ma przewagę w mediach - apelował prezes PiS.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić