aktualizacja 

Kaczyński zrobił to krótko po przybyciu. Kamery wszystko wyłapały

499

Jarosław Kaczyński pojawił się na piątkowej komisji śledczej ds. tzw. afery wizowej. Krótko przed rozpoczęciem przesłuchania polityk postanowił zaparzyć sobie herbatę. Wszystko zostało wyłapane przez kamery, a ludzie już żartują.

Kaczyński zrobił to krótko po przybyciu. Kamery wszystko wyłapały
Jarosław Kaczyński postanowił przygotować sobie herbatę (TVN24)

Między innymi widzowie TVN24 dowiedzieli się, co przed rozpoczęciem przesłuchania robił Jarosław Kaczyński. Krótko po zajęciu miejsca zebrali się wokół niego dziennikarze. Zaczęli zadawać pytania, zaś prezes Prawa i Sprawiedliwości odpowiadał.

Szybko nastąpiła interwencja szefa sejmowej komisji śledczej ds. tzw. afery wizowej Michała Szczerby (Koalicja Obywatelska). Wezwał on dziennikarzy i polityka do zaprzestania rozmów. Strony jednak nie od razu zastosowały się do tego polecenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o sytuacji na wschodniej granicy.

Chwilę później dziennikarze oddalili się od Kaczyńskiego. On natomiast postanowił zaparzyć sobie herbatkę. Zanim jednak to uczynił, zajrzał do jednego z dzbanków, by sprawdzić, czy jest w nim woda.

Szybko okazało się, że w większym naczyniu znajduje się kawa. Wobec tego Jarosław Kaczyński chwycił za to drugie, a następnie zapełnił swoją filiżankę.

Nic nie umknęło uwadze czujnych internautów. Na profilu Michała Marszala szybko pojawił się prześmiewczy mem, dotyczący tej sytuacji.

Jarosław Kaczyński pojawił się na przesłuchaniu

Przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego pierwotnie zaplanowano na godz. 9:00. Szef PiS w sali pojawił się natomiast około godz. 9:18.

To drugi, wyznaczony przez komisję, termin jego przesłuchania. W środę prezes PiS nie przybył na posiedzenie. Wobec tego komisja wystąpiła do sądu o nałożenie na niego 3 tys. zł kary porządkowej.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić