Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Kadyrow biega na nagraniu. Jego forma stoi pod znakiem zapytania

W sieci pojawiały się informacje, że Ramzan Kadyrow jest bliski śmierci. Czeczeński dyktator wykaraskał się jednak z problemów zdrowotnych. Na opublikowanych w sieci nagraniach biega, aby potwierdzić dobrą formę. Widać jednak, że jego kondycja jest daleka od ideału.

Kadyrow biega na nagraniu. Jego forma stoi pod znakiem zapytania
Ramzan Kadyrow zabrał się za jogging. Na igrzyska olimpijskie raczej jednak nie pojedzie (Twitter)

We wrześniu pojawiały się informacje, że ciężko chory Kadyrow był leczony w Moskwie. Niektóre ustalenia wskazywały, że czeczeński dyktator przeszedł zawał i ledwo uniknął śmierci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lider rosyjskiej opozycji obrzucony tortem w restauracji

W oficjalnych przekazach Kreml nie potwierdzał tych wiadomości, ale rosyjscy dygnitarze nie zaprzeczali. Teraz w sieci pojawiają się nagrania, które - z jednej strony - mają pokazać, że Ramzan Kadyrow jest w świetnej formie, ale z drugiej... wzbudzają wątpliwości.

Co widzimy na opublikowanym w sieci wideo? Czeczeński dyktator i poplecznik Władimira Putina rusza do biegu po swojej posiadłości. Idzie mu to jednak bardzo... ciężko.

Ma to być dowód, że Kadyrow ma za sobą problemy ze zdrowiem. Problem w tym, że szef Republiki Czeczeńskiej nie wygląda na człowieka w pełni sił.

Mina Kadyrowa sugeruje, że jest on zmęczony, zanim ruszył w drogę. Co więcej, biegnie bardzo wolno, a każdy krok wygląda na stawiany "na siłę". Nie wiadomo też jaki dystans przebiegł Kadyrow i czy w ogóle biegł dalej po wyłączeniu kamery.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czeczenia zaangażuje się w konflikt Izraela i Palestyny? Niejednoznaczne sygnały

Kadyrow stwierdził w ostatnich dniach, że Czeczenia może wysłać wojska do Strefy Gazy, angażując się w wojnę Izraela i Palestyny.

Chociaż dyktator stwierdził, że "w pełni popiera działania Palestyny", to jednocześnie dodał słowa o wysłaniu wyłącznie "pokojowych wojsk".

Przypomnijmy, że jedna z rakiet wystrzelonych przez Hamas z terenu Palestyny trafiła w meczet należący właśnie do Ramzana Kadyrowa. Sytuacja ta nie spotkała się jednak z oficjalną reakcją czeczeńskiego przywódcy lub innych przedstawicieli Czeczenii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić