aktualizacja 

Do sieci trafiło nagranie. Kadyrow naprawdę to zrobił?

Prokremlowski lider Czeczenii Ramzan Kadyrow zapewnia, że jego nieletni synowie wyjechali na wojnę w Ukrainie. Na nagraniu widać jego dzieci z bronią i w mundurze wojskowym. Nie ma jednak pewności, że filmik rzeczywiście nagrano w Ukrainie.

Do sieci trafiło nagranie. Kadyrow naprawdę to zrobił?
Kadyrow zapewnia, że jego nieletnie dzieci pojechały na front (Twitter)

Krótki materiał wideo w mediach społecznościowych opublikował sam Ramzan Kadyrow. Lider Czeczenii twierdzi, że jego trzech synów, którzy mają 14, 15 i 16 lat, odwiedziło okolice linii frontu w Ukrainie. Podsumował, że "poszli prosto na pozycje wroga i zapewnili osłonę ogniem dla atakujących żołnierzy".

Synowie Ramzana Kadyrowa w Ukrainie?

Na nagraniu widać trzech młodych mężczyzn w mundurach wojskowych i z bronią. Widać też, jak strzelają oni do niewidocznych celów. Nie ma jednak żadnych dowodów na to, że wideo powstało w Ukrainie. Warto zaznaczyć, że wcześniej kadyrowcy wielokrotnie się kompromitowali, kręcąc podobne propagandowe filmiki w Czeczenii lub w Rosji.

Udział swoich synów w wojnie Kadyrow zapowiadał już wcześniej. Jak pisał kilka dni temu na Telegramie, Achmat, Eli i Adam są gotowi do "wykorzystania swoich umiejętności" na froncie. - I nie żartuję. Czas pokazać się w prawdziwej walce, a to jest ich pragnienie. Jest ono zawsze mile widziane - napisał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nieletni przechodzą szkolenie wojskowe

Lider Czeczenii zapewnia, że jego synowie od dzieciństwa przechodzą szkolenie wojskowe, a oprócz podstaw teoretycznych, uczą się posługiwania bronią i strzelania z niej z dowolnej odległości. - Zawsze wierzyłem, że głównym celem każdego ojca jest [...] nauczenie ich ochrony rodziny, ludzi, ojczyzny - pisał wówczas Ramzan Kadyrow.

Jak podaje portal ura.ru, czeczeński prokremlowski polityk ma trzech synów, z których najstarszy - Achmat - ma 16 lat. Eli ma 15 lat, a najmłodszy Adam - 14 lat. Wysyłając nieletnich synów na front, Kadyrow chciał rzekomo odpowiedzieć osobom 'mówiącym, że jego krewni nie biorą udziału w wojnie".

Córka Kadyrowa w Ukrainie

Jedno z dzieci Kadyrowa rzeczywiście w ostatnich dniach odwiedziło zniszczone przez rosyjskich żołnierzy regiony Ukrainy. Chodzi o 22-letnią córkę, która jest ministrem kultury Czeczenii. Propaganda donosi, iż Ajchat Kadyrowa "dostarczyła mieszkańcom Mariupola dużą partię humanitarnego ładunku z Regionalnego Funduszu Publicznego Republiki Czeczenii".

Zobacz także: Izrael odrzuca prośby Zełenskiego. "Z jednego powodu"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić