o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Kaja Godek znów triumfuje? Jest decyzja Sejmu ws. projektu "Stop LGBT"

22
Podziel się

To było do przewidzenia? Sejm podjął decyzję ws. obywatelskiego projektu "Stop LGBT". Będzie on poddany dalszym pracom.

Kaja Godek znów triumfuje? Jest decyzja Sejmu ws. projektu "Stop LGBT"
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)
bESpOWth

Po pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu "Stop LGBT" Sejm podjął w jego sprawie ważną decyzję. Został skierowany do dalszych prac w komisji.

W głosowaniu wzięło udział 439 posłów. Przeciw odrzuceniu projektu "Stop LGBT" w pierwszym czytaniu opowiedziało się 235 polityków: 222 z PiS, 7 z Konfederacji, 3 z Kukiz'15. Oprócz nich byli to Jacek Tomczak z Koalicji Polskiej i dwaj posłowie niezależni Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler.

bESpOWtj

203 posłów uważało, że projekt powinien zostać odrzucony już w pierwszym czytaniu. Najwięcej z KO - aż 119. Od głosu wstrzymał się tylko jeden parlamentarzysta: Marek Biernacki z Koalicji Polskiej. W głosowaniu nie wzięło udziału 21 posłów m.in. Mariusz Kamiński, Cezary Tomczyk, Krzysztof Śmiszek czy Janusz Korwin-Mikke.

Co zakłada projekt ustawy?

Dalszym pracom poddana będzie projekt ustawy autorstwa Kai Godek, w której zabrania się m.in. zgromadzeń osób LGBT oraz propagowania orientacji innych niż heteroseksualna. Według zapisu rozumie się przez to "wszelkie formy upowszechniania, rozpowszechniania, agitowania, lobbowania, twierdzenia, oczekiwania, żądania, zalecania, rekomendowania bądź promowania go".

bESpOWtp

Projekt został skierowany do dalszych prac w sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Jej przewodniczącym jest Wiesław Szczepański z Lewicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpOWtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
sprawiedliwy
3 tyg. temu
Wreszcie ktoś się za to zabrał popieram
Marysia
3 tyg. temu
Wreszcie będzie porządek gratuluje i tak Kaja wspieramy Ciebie
Dora
3 tyg. temu
Kaja jesteś za prawdziwymi ludźmi
bESpOWtL
Aleksander
3 tyg. temu
Kaja brawo dziękuje
Ja.
3 tyg. temu
Po prostu wstyd. Nie rozumiem dlaczego tolerujecie tylko i wyłącznie hetroseksualnych skoro wiele zwierząt np delfiny często są biseksualne i homoseksualne i są akceptowane przez innych członków stada.
koks
3 tyg. temu
Wstyd być Polakiem, jesli Polką jest Godek!
marbin
3 tyg. temu
Brawo Kaja.Popieram
sebataylor
4 tyg. temu
Kaja w piekle już się niecierpliwością na spotkanie z tobą. Ktoś tak zły i nieludzki z natury ma tam pewne miejsce.
hkli
4 tyg. temu
Bardzo dobrze wreszcie brawo Kaja jesteśmy z tobą razem wspólnie zatrzymamy te parady !!!!
Trzeżwy
4 tyg. temu
Jest mi wstyd że taka Godek to moja krajanka ....Słowo tolerancja zapewne kojarzy jej się z idealnym imieniem dla córeczki jak w "Misiu"....Już zrujnowała życie razem z innymi pożytecznymi życie wielu ludziom i skutecznie wybiła z głowy Polkom macierzyństwo....Teraz chce iść drogą Hitlera który też traktował osoby nieheteronormatywne komorą gazową lub obozami pracy? Co dalej? Obowiązkowe msze za podpisem w dzienniczku i pasy cnoty? Chory kraj....Myślałem,że komuna odeszła na zawsze,ale to co teraz mamy to talibokatolicka bolszewia...
Sawietnik
4 tyg. temu
Jedyne wyjście to wyjście z głodowej UE!
Sawietnik
4 tyg. temu
Jedyne wyjście to wyjście z głodowej UE!
polak
4 tyg. temu
proponuje projekt obywatelski badajacy kandydatow do sejmu i senatu pod wzgledem psychicznym i wiedzy jaka posiadaja... jakies egzaminy czy cos co pokaze kim sa... i czy zalezy im na dobru narodu czy dobru wlasnych ambicji... oraz taki projekt ktory bedzie rozliczal ich z obietnic jakie daja i w razie czego zbanowac taka osobe przed dostepem do wladzy...
bESpOWtD
siwy kruk
4 tyg. temu
Samo rozpatrywanie na poważnie takich pomysłów wypisuje nas z Unii.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić