Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Kaja Godek znów triumfuje? Jest decyzja Sejmu ws. projektu "Stop LGBT"

24
Podziel się:

To było do przewidzenia? Sejm podjął decyzję ws. obywatelskiego projektu "Stop LGBT". Będzie on poddany dalszym pracom.

Kaja Godek znów triumfuje? Jest decyzja Sejmu ws. projektu "Stop LGBT"
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)

Po pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu "Stop LGBT" Sejm podjął w jego sprawie ważną decyzję. Został skierowany do dalszych prac w komisji.

W głosowaniu wzięło udział 439 posłów. Przeciw odrzuceniu projektu "Stop LGBT" w pierwszym czytaniu opowiedziało się 235 polityków: 222 z PiS, 7 z Konfederacji, 3 z Kukiz'15. Oprócz nich byli to Jacek Tomczak z Koalicji Polskiej i dwaj posłowie niezależni Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler.

203 posłów uważało, że projekt powinien zostać odrzucony już w pierwszym czytaniu. Najwięcej z KO - aż 119. Od głosu wstrzymał się tylko jeden parlamentarzysta: Marek Biernacki z Koalicji Polskiej. W głosowaniu nie wzięło udziału 21 posłów m.in. Mariusz Kamiński, Cezary Tomczyk, Krzysztof Śmiszek czy Janusz Korwin-Mikke.

Co zakłada projekt ustawy?

Dalszym pracom poddana będzie projekt ustawy autorstwa Kai Godek, w której zabrania się m.in. zgromadzeń osób LGBT oraz propagowania orientacji innych niż heteroseksualna. Według zapisu rozumie się przez to "wszelkie formy upowszechniania, rozpowszechniania, agitowania, lobbowania, twierdzenia, oczekiwania, żądania, zalecania, rekomendowania bądź promowania go".

Projekt został skierowany do dalszych prac w sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Jej przewodniczącym jest Wiesław Szczepański z Lewicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Aron
miesiąc temu
To jest najlepszy projekt w historii sejmu!!
Jarek
11 miesięcy temu
Lepiej by się wzięli za pedofilów i tych co ich ukrywali m. in. Biskupów... To co robią dorośli między sobą za ich zgodą, nie powinno nikogo interesować. LGBT było, jest i będzie, a najwięcej jest wśród... księży. Tu nie trzeba być szczególnie wykształconym seksuologiem, aby zrozumieć dlaczego tak jest. To jest normalna rzecz i mnie to nie dziwi... chociaż jestem głęboko wierzącym Katolikiem.
sprawiedliwy
rok temu
Wreszcie ktoś się za to zabrał popieram
Marysia
rok temu
Wreszcie będzie porządek gratuluje i tak Kaja wspieramy Ciebie
Dora
rok temu
Kaja jesteś za prawdziwymi ludźmi
Aleksander
rok temu
Kaja brawo dziękuje
Ja.
rok temu
Po prostu wstyd. Nie rozumiem dlaczego tolerujecie tylko i wyłącznie hetroseksualnych skoro wiele zwierząt np delfiny często są biseksualne i homoseksualne i są akceptowane przez innych członków stada.
koks
rok temu
Wstyd być Polakiem, jesli Polką jest Godek!
marbin
rok temu
Brawo Kaja.Popieram
sebataylor
rok temu
Kaja w piekle już się niecierpliwością na spotkanie z tobą. Ktoś tak zły i nieludzki z natury ma tam pewne miejsce.
hkli
rok temu
Bardzo dobrze wreszcie brawo Kaja jesteśmy z tobą razem wspólnie zatrzymamy te parady !!!!
Trzeżwy
rok temu
Jest mi wstyd że taka Godek to moja krajanka ....Słowo tolerancja zapewne kojarzy jej się z idealnym imieniem dla córeczki jak w "Misiu"....Już zrujnowała życie razem z innymi pożytecznymi życie wielu ludziom i skutecznie wybiła z głowy Polkom macierzyństwo....Teraz chce iść drogą Hitlera który też traktował osoby nieheteronormatywne komorą gazową lub obozami pracy? Co dalej? Obowiązkowe msze za podpisem w dzienniczku i pasy cnoty? Chory kraj....Myślałem,że komuna odeszła na zawsze,ale to co teraz mamy to talibokatolicka bolszewia...
Sawietnik
rok temu
Jedyne wyjście to wyjście z głodowej UE!
Sawietnik
rok temu
Jedyne wyjście to wyjście z głodowej UE!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić