o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Kiedy wypadają ferie zimowe? Które dni będą wolne od zajęć? Rok szkolny 2020/2021 - kalendarz

4
Podziel się

Uczniowie wracają do szkół - rozpoczyna się rok szkolny 2020/2021. Z pewnością nie brakuje takich, którzy już teraz zastanawiają się, kiedy znów będą mieć wolne od szkoły. Analizujemy kalendarz nowego roku szkolnego.

Kiedy wypadają ferie zimowe? Które dni będą wolne od zajęć? Rok szkolny 2020/2021 - kalendarz
Sprawdź kalendarz roku szkolnego 2020/21 (Getty Images)
bEhMiIgl

Przez cały wrzesień zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem. Pierwszy dzień wolny od lekcji w roku szkolnym 2020/2021 wypada 14 października. Tego dnia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w szkołach organizowane są różne uroczystości, wobec czego nie jest to dzień całkowicie wolny.

W tym roku 1 listopada (Wszystkich Świętych) wypada w niedzielę, wobec tego nie ma dodatkowego dnia wolnego. Inaczej sprawa wygląda w przypadku 11 listopada (środa), kiedy to obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Przerwa bożonarodzeniowa rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do końca grudnia. Wolny będzie też 1 stycznia (Nowy Rok) i 6 stycznia (Trzech Króli).

bEhMiIgn

Ferie zimowe 2021. Kiedy?

  • 18-31 stycznia 2021 r.: województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
  • 25 stycznia-7 lutego 2021 r.: województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie.
  • 1 lutego-14 lutego 2021 r.: województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
bEhMiIgt
  • 15-28 lutego 2021 r.: województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

1 kwietnia rozpocznie się wiosenna przerwa świąteczna. 4 kwietnia obchodzić będziemy Wielkanoc, a dzień później w kalendarzu widnieje Poniedziałek Wielkanocny. Do codziennych obowiązków wrócimy 7 kwietnia.

Matura 2021. Kiedy wypada?

Nim nadejdzie czas matur, uczniów czeka majówka. W tym roku 1 maja (Międzynarodowe Święto Pracy) przypada w sobotę. Dodatkowe wolne będziemy mieli zatem jedynie 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja).

Uczniowie szkół średnich, którzy w tym roku nie przystępują do matury, będą mieć wolne w dniach 4-6 maja. Wówczas odbędą się egzaminy z języka polskiego, matematyki i j. angielskiego (p. podstawowy). Egzaminy ósmoklasisty wypadają w dniach 25-27 maja.

bEhMiIgu

Boże Ciało przypada w tym roku na 3 czerwca. To kolejny dzień wolny od edukacji. Rok szkolny zakończy się z kolei 25 czerwca.

W tym roku szkolnym uczniowie będą uczęszczać do szkół przez 188 dni. 177 dni spędzą natomiast poza salami lekcyjnymi. Przedstawione wyżej dni nie są wszystkimi wolnymi. O dodatkowych zadecydują dyrektorzy.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhMiIgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Ela
8 miesięcy temu
Jesteśmy z woj. mazowieckiego, więc moje dzieciaki w pierwszej turze będą miały ferie. Nie mogą się już doczekać, bo mają jechać na obóz zimowy z butem i uczyć się jazdy na nartach. Wiadomo to też będzie dla nich odpoczynek. W wakacje nigdzie nie były to chociaż w zimę sobie odbiją.
aniaa
10 miesięcy temu
Za 1 maja uczniowie też powinni mieć dodatkowy dzień wolny. Przecież pracownikom, a więc także nauczycielom należy się dodatkowy dzień wolny, jeśli święto przypada w sobotę. Więc szkoły raczej będą zamknięte
🤶🎅👼
10 miesięcy temu
Ciekawe👩‍🏫👨‍🏫👩‍🎓👨‍🎓👩‍💻👨‍💻
bEhMiIgP
Beka🤪
10 miesięcy temu
Pewnie w zime🤣🤣🤣
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić