Kamień Pomorski. 18-letnia Magda zgwałcona i uduszona. "Niech ta tragedia poruszy sumienia"

489

Wstrząsająca zbrodnia w woj. zachodniopomorskim. W niedzielę policja znalazła w lesie ciało 18-letniej Magdy. Nastolatka została zgwałcona i zamordowana. - Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar - komentuje minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Kamień Pomorski. 18-letnia Magda zgwałcona i uduszona. "Niech ta tragedia poruszy sumienia"
Akcja policji w lesie w miejscowości Sulikowo, 30 bm. Około godziny 16 w lesie policjanci natrafili na ciało kobiety. Najprawdopodobniej jest to zaginiona 18-latka ze Świńca. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, grupa poszukiwawczo – ratownicza z psami i dronami przez kilka godzin prowadziła poszukiwania na terenach pomiędzy Świńcem a Sulikowem (PAP)

Magda wyszła z domu w Świńcu 24 maja. Pojechała skuterem na zakupy, jednak do domu już nie wróciła. Słuch o niej zaginął, poszukiwania 18-latki trwały 6 dni.

W niedzielę w lesie między Świńcem a Sulikowem znaleziono zwłoki młodej kobiety. Policja i prokuratura nie potwierdziła jeszcze oficjalnie, czy jest to ciało zaginionej Magdy. Mimo wszystko poszukiwania zostały już przerwane, co potwierdziło WP w rozmowie z oficerem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim st. post. Katarzyną Jasion.

Portal kamienskie.info podał, że zatrzymano podejrzanego sprawcę zabójstwa. Ma to być rzekomo mieszkaniec Sulikowa, który został zatrzymany w areszcie. Podejrzany był wcześniej karany za gwałt z uduszeniem i próbę gwałtu. Po odsiedzeniu wyroków wrócił do rodzinnej miejscowości.

Magda miała zostać zgwałcona i uduszona. W poniedziałek rano zbrodnię skomentował na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Głęboko współczuję Rodzinie zamordowanej nastolatki. Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar. Kary muszą być surowe, a nie tylko nieuchronne. Tylko długa izolacja w więzieniu chroni przed psychopatycznymi kryminalistami - napisał na Twitterze Ziobro.
Zobacz także: Majątek rodzin polityków powinien zostać upubliczniony? "Nie miałbym z tym problemu"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić