Kąpiel w Sopocie? "Sam szczaw"

33

Sopot to jeden z najpopularniejszych kierunków, jeśli chodzi o wypoczynek na polskim morzem. Niestety, jak pokazuje nagranie opublikowane na TikToku, kąpanie w niektórych miejscach na tamtejszej plaży może być mocno utrudnione.

Kąpiel w Sopocie? "Sam szczaw"
Woda w niektórych miejscach w Sopocie nie zachęca do kąpieli. (Pixabay, TikTok, Typowy Męski Punkt Widzenia)

Wraz ze startem wakacji nad polskie morze zjechały tysiące turystów z całej Polski. Cel jest jasny - możliwość zażycia kąpieli w Bałtyku.

Niestety, czasami jest to mocno utrudnione, o czym przekonuje krótkie nagranie, które pojawiło się na koncie "Typowy Męski Punkt Widzenia" na TikToku.

Woda pełna glonów. W Sopocie trzeba uważać

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sinice nad Bałtykiem. Nagranie świadka z Sopotu

Na filmie widzimy sytuację na plaży położonej nieopodal słynnego, sopockiego molo. Uwagę zwraca fakt, że woda tuż przy plaży jest pełna glonów. To oczywiście sprawia, że kąpiel jest praktycznie niemożliwa, a już z pewnością mało przyjemna.

Autor nagrania zwraca uwagę na tę kwestię w bardzo humorystyczny sposób. Twierdzi, że woda w okolicach molo przypomina zupę szczawiową:

Mocno szczawiowa dzisiaj. To chyba moja żona gotowała. Sam szczaw.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Pod filmem pojawiło się sporo komentarzy sugerujących, że taki widok na Bałtyku podczas wakacji to nic zaskakującego. Jednocześnie wiele osób zaznacza, że w wielu innych miejscach - także wzdłuż sopockiej linii brzegowej - woda jest czysta i pozbawiona glonów, a zażywanie kąpieli może odbywać się bez żadnych przeszkód.

Tę opinię zdaje się potwierdzać sam autor nagrania. Po przejściu na drugą stronę sopockiego molo woda jest znacznie bardziej czysta, choć w pewnej odległości od brzegu widać spore nagromadzenie glonów.

Komentujący polecają jednak kąpiel w nieco mniej obleganych, turystycznych miejscowościach. Wiele osób twierdzi także, że znacznie lepszym wyborem będzie wyjazd do zagranicznych kurortów - przekonują oni, że woda w Chorwacji czy Turcji jest znacznie bardziej przejrzysta, a pogoda bardziej pewna.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić