o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Kard. Wyszyński nazwany faszystą i antysemitą. Klaudia Jachira wywołała burzę

76
Podziel się

Dużym echem odbija się wpis posłanki Platformy Obywatelskiej Klaudii Jachiry. Na Twitterze nazwała kardynała Stefana Wyszyńskiego faszystą i antysemitą. Do jej słów odniósł się m.in. Roman Giertych.

Kard. Wyszyński nazwany faszystą i antysemitą. Klaudia Jachira wywołała burzę
Klaudia Jachira (PAP, Albert Zawada)
bELxWXSJ

W niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się wyjątkowe uroczystości. Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka zostali ogłoszeni błogosławionymi.

Obojętnie obok tego wydarzenia nie przeszła Klaudia Jachira. Posłanka opublikowała w sieci kontrowersyjny wpis.

Faszysta i antysemita (ot, błędy młodości) wynoszony na ołtarze przez obrońców pedofili (kto nie ma pokus?) podczas stanu wyjątkowego - do obejrzenia na wszystkich kanałach - napisała na Twitterze, odnosząc się do kard. Stefana Wyszyńskiego.
bELxWXSL

Jachirze odpowiedział Roman Giertych. "Stefan Wyszyński najpierw czynnie walczył z faszystowskim nazizmem (pod gradem kul), potem więzieniem zapłacił za walkę z sowieckim komunizmem m.in. po to, aby pani poseł mogła powiedzieć każdą bzdurę, jaka się jej podoba" - podkreślił na Twitterze.

bELxWXSR

Burza w sieci po wpisie Jachiry

Na słowa Klaudii Jachiry zareagował też Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Wpis tej Pani jest tak prymitywny, kłamliwy i zwyczajnie głupi, że nie ma sensu komentować, ale warto zwracać uwagę, na takie zachowanie przedstawiciela narodu.... - stwierdził na TT.

Wpis Jachiry nie umknął uwadze innym politykom. Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski oczekuje reakcji Platformy Obywatelskiej. Beata Kempa pisze z kolei, że "reakcja Donalda Tuska powinna być jedna - Jachira poza klubem".

bELxWXSS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxWXTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
Z-enko
miesiąc temu
Więcej takich w PO, to skończą z poparciem poniżej 10%.
Naprawdę się ...
miesiąc temu
Faszyzm kardynała Wyszyńskiego co za bzdury.Faszyzm to jest to co wy robicie platformiarze.Przecież jak wy dojdziecie do władzy to zacznie sie od zdejmowania krzyży w szkołach i instytucji publicznych po czym kościoły bedziecie przerabiać na hipermarkety.No i przedewszystkim eutanazja najsłabszych( starych chorych niepełnosprawnych psychicznie) aborcja dzieci bo dziecko ma np.zrośnięte paluszki u rączek bądź wargę zajęczą) wszyscy piękni wyznający ten sam pogląd liberalnolewacki to jest Polska Platformy i Hołowni.
Edgar
miesiąc temu
Ewidentnie platforma obywatelska chce zniszczyć kościóĺ i tradycje Polskie.Pan Nitras chce opiłować mnie ze wszystkich przywilejøw.Promowanie faszystowskich poglądów z hasĺami " wolnošć do zabijania dzieci nienarodzonych"z panią Lempart i politykami platformy na czele.Nienawiść i pogarda dla najwyższego sakramentu.Wywieszam białą flagę proszę mnie poddać eutanazji panie Donaldzie Tusku bo nie myślę tak jak pan i pana partia.
bELxWXTn
Karpacz
miesiąc temu
Komunistka jak cała Platforma
Zakaz skrętu ...
miesiąc temu
A Ile pedofili jest w waszym liberalno celebryckim otoczeniu afera za aferą
Szwejk
miesiąc temu
A ten dominikanin o którym tak ostatnio głośno, to miał święta własną fujarkę, która używał wobec bliźnich jako przekaźnika miłości do ludzi. Boskie przymioty.
Edek
miesiąc temu
A pani Lempart to nie ma faszystowskich poglądøw.Nawoływanie do mordowania dzieci nienarodzonych i tłum wiwatujący z pianą na ustach i skandowaniem haseł faszystowskich.Hitleryzm się odradza tylko pod inną postacią.
Prawda boli
miesiąc temu
Zabijanie dzieci nienarodzonych w dzisiejszych czasach i nagonka na katolików to jest faszyzm pod płaszczykiem wolności.Wont z taką wolnością do Niemiec Holandii Belgii itp.
Post komuna
miesiąc temu
Wytykaja błędy wszystkim święci Platformiarze.Sekta z radykalnym guru wnukiem żołnierza Wermahtu i podległymi żołnierzykami o psychikach ksenofobicznych jak Sikorski Nitras czy Trzaskowski.Atakujå Polskę w parlamencie europejskim chodzą w marszach równości o ewidentnie faszystowskich poglądach obrażając i dyskryminując katolików.Wasz koniec się zbliża w nadtępnych wyborach będzie mam nadzieje po niżej 5%.Dziwne oczy ma ten Tusk czy przypadkiem czegoś nie wącha.
Asia
miesiąc temu
Oto PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ TUSKA
Górol
miesiąc temu
Chłopa jej brak, ktoby chciał z kimś takim?
Karpacz
miesiąc temu
Tusk wart Jachiry, wszystko w temacie
Karłów
miesiąc temu
Myślenie sprawia jej straszny bul
bELxWXTf
Dawid
miesiąc temu
Naprawdę ona jest ograniczona, kto to coś nie kogo wybrał? Fajny elektorat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić