Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Kard. Wyszyński nazwany faszystą i antysemitą. Klaudia Jachira wywołała burzę

81
Podziel się:

Dużym echem odbija się wpis posłanki Platformy Obywatelskiej Klaudii Jachiry. Na Twitterze nazwała kardynała Stefana Wyszyńskiego faszystą i antysemitą. Do jej słów odniósł się m.in. Roman Giertych.

Kard. Wyszyński nazwany faszystą i antysemitą. Klaudia Jachira wywołała burzę
Klaudia Jachira (PAP, Albert Zawada)

W niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się wyjątkowe uroczystości. Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka zostali ogłoszeni błogosławionymi.

Obojętnie obok tego wydarzenia nie przeszła Klaudia Jachira. Posłanka opublikowała w sieci kontrowersyjny wpis.

Faszysta i antysemita (ot, błędy młodości) wynoszony na ołtarze przez obrońców pedofili (kto nie ma pokus?) podczas stanu wyjątkowego - do obejrzenia na wszystkich kanałach - napisała na Twitterze, odnosząc się do kard. Stefana Wyszyńskiego.

Jachirze odpowiedział Roman Giertych. "Stefan Wyszyński najpierw czynnie walczył z faszystowskim nazizmem (pod gradem kul), potem więzieniem zapłacił za walkę z sowieckim komunizmem m.in. po to, aby pani poseł mogła powiedzieć każdą bzdurę, jaka się jej podoba" - podkreślił na Twitterze.

Burza w sieci po wpisie Jachiry

Na słowa Klaudii Jachiry zareagował też Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Wpis tej Pani jest tak prymitywny, kłamliwy i zwyczajnie głupi, że nie ma sensu komentować, ale warto zwracać uwagę, na takie zachowanie przedstawiciela narodu.... - stwierdził na TT.

Wpis Jachiry nie umknął uwadze innym politykom. Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski oczekuje reakcji Platformy Obywatelskiej. Beata Kempa pisze z kolei, że "reakcja Donalda Tuska powinna być jedna - Jachira poza klubem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
Emeryt.
6 miesięcy temu
Giertycha nie podejrzewałem o brak elementarnej wiedzy.Napisał bzdurny,kłamliwy tekst.Czytałem prace Wyszyńskiego z okresu przedwojennego.Piał przyszły prymas tysiąclecia z zachwytu nad nazizmem,wychwalał Hitlera.O ty obecnie cisza.
Molier
6 miesięcy temu
Pani posłanka Jachira ma rację. Młodzieńcze teksty Wyszyńskiego z lat 30-tych ubiegłego wieku, są tego ewidentnym dowodem. Co prawda wtedy jeszcze nie był kardynałem, ale zafascynowanie faszyzmem i Hitlerem jest w jego tekstach widoczne jak na dłoni. Tylko o tym się nie wspomina, bo to wstydliwy i kłopotliwy temat o okresie fascynacji Wyszyńskiego ideologia faszystowską i Hitlerem. Obecni nasi świetoszkowaci bigoci są "ślepi" i "głusi" na prawdę, a niewygodne fakty gotowi są "zamiatać pod dywan" albo zagłuszać rykiem "świętego" oburzenia o profanacji, chociaż fakty i prawda są takie jakie są. No ale koścółkowi fanatycy za nic mają prawdę, a wielu z nich jest na bakier z czytaniem, a o czytaniu ze zrozumieniem nie wspominając. No cóż "ciemny lud", "nie czytaty" i "nie pisaty", jest bardziej podatny na manipulację i łatwiej daje się doić. W przypadku tekstów Wyszyńskiego chwalących faszyzm i Hitlera, niewielu tu "wylewających kubły pomyj" na panią Jachrę, spróbowało je odnaleźć i przeczytać. WSZAK ONI WIERZĄ! I to im wystarczy. ICH WIARA DOSKONALE ZASTĘPUJE IM PRAWDĘ, A JŻELI PRAWDA NIE JEST ZGODNA Z WIARĄ, TYM GORZEJ DLA PRAWDY I OSÓB JĄ GŁOSZĄCYCH. CZEGO DOWODEM SĄ LICZNE WPISY NASZYCH RODZIMYCH "ŚWIĘTOSZKÓW".
Leon Zawodowi...
6 miesięcy temu
Wystarczy dotrzeć do rzęs. Roczników apostolskich z lat 30 tych ubiegłego wieku by czytając artykuły Wyszyńskiego przekonać się, że był rzeczywiście antysemitą i wielbicielem Adolfa Hitlera choć Prymasem jeszcze na pewno nie był.
lucy63
6 miesięcy temu
Dlaczego mówi się o dzieciach a nie o ludziach nienarodzonych? Taki embrion to w równej mierze zadatek na dorosłego jak i starca. Bo łatwiej wzruszyć ? Embrion to embrion. Tyle czuje ludzki co zwierzęcy. To urodzone osobniki się liczą i decydują.
lucy63
6 miesięcy temu
I ma Jachira rację. Kiedyś to będzie oczywiste. Nigdy kościół nie walczył o człowieka, o wolność, o sprawiedliwość. Kościół zawsze walczył i walczy o dobro własne. Sprzymierzy się z najgorszymi szubrawcami, mordercami, jeżeli będą oni mu sprzyjać. Jakim trzeba być ignorantem, żeby tego nie rozumieć.
Anonim
6 miesięcy temu
Tow. Jachira nawet na błazna się nie nadaje. Nie rozśmiesza, a obraża wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka !
Naprawdę się ...
8 miesięcy temu
Faszyzm kardynała Wyszyńskiego co za bzdury.Faszyzm to jest to co wy robicie platformiarze.Przecież jak wy dojdziecie do władzy to zacznie sie od zdejmowania krzyży w szkołach i instytucji publicznych po czym kościoły bedziecie przerabiać na hipermarkety.No i przedewszystkim eutanazja najsłabszych( starych chorych niepełnosprawnych psychicznie) aborcja dzieci bo dziecko ma np.zrośnięte paluszki u rączek bądź wargę zajęczą) wszyscy piękni wyznający ten sam pogląd liberalnolewacki to jest Polska Platformy i Hołowni.
Edgar
8 miesięcy temu
Ewidentnie platforma obywatelska chce zniszczyć kościóĺ i tradycje Polskie.Pan Nitras chce opiłować mnie ze wszystkich przywilejøw.Promowanie faszystowskich poglądów z hasĺami " wolnošć do zabijania dzieci nienarodzonych"z panią Lempart i politykami platformy na czele.Nienawiść i pogarda dla najwyższego sakramentu.Wywieszam białą flagę proszę mnie poddać eutanazji panie Donaldzie Tusku bo nie myślę tak jak pan i pana partia.
Karpacz
8 miesięcy temu
Komunistka jak cała Platforma
Zakaz skrętu ...
8 miesięcy temu
A Ile pedofili jest w waszym liberalno celebryckim otoczeniu afera za aferą
Szwejk
8 miesięcy temu
A ten dominikanin o którym tak ostatnio głośno, to miał święta własną fujarkę, która używał wobec bliźnich jako przekaźnika miłości do ludzi. Boskie przymioty.
Edek
8 miesięcy temu
A pani Lempart to nie ma faszystowskich poglądøw.Nawoływanie do mordowania dzieci nienarodzonych i tłum wiwatujący z pianą na ustach i skandowaniem haseł faszystowskich.Hitleryzm się odradza tylko pod inną postacią.
Prawda boli
8 miesięcy temu
Zabijanie dzieci nienarodzonych w dzisiejszych czasach i nagonka na katolików to jest faszyzm pod płaszczykiem wolności.Wont z taką wolnością do Niemiec Holandii Belgii itp.
Post komuna
8 miesięcy temu
Wytykaja błędy wszystkim święci Platformiarze.Sekta z radykalnym guru wnukiem żołnierza Wermahtu i podległymi żołnierzykami o psychikach ksenofobicznych jak Sikorski Nitras czy Trzaskowski.Atakujå Polskę w parlamencie europejskim chodzą w marszach równości o ewidentnie faszystowskich poglądach obrażając i dyskryminując katolików.Wasz koniec się zbliża w nadtępnych wyborach będzie mam nadzieje po niżej 5%.Dziwne oczy ma ten Tusk czy przypadkiem czegoś nie wącha.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić