Kardynał Nycz o wychowaniu dzieci. "Kościół musi zająć się formacją rodzin"

378

W niedzielę (28 maja) ze wszystkich stron Polski do Piekar Śląskich przybyli mężczyźni. Zrobili to w ramach pielgrzymki, która odbyła się pod hasłem: "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Mszę świętą odprawił kardynał Kazimierz Nycz. W trakcie kazania metropolita warszawski zaczął mówić o rodzinie i wychowaniu dzieci. Swoimi uwagami zaszokował.

Kardynał Nycz o wychowaniu dzieci. "Kościół musi zająć się formacją rodzin"
Kazimierz Nycz (PAP, Zbigniew Meissner)

Podczas homilii wygłoszonej podczas dorocznej archidiecezjalnej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich Kazimierz Nycz, stwierdził, że "potrzeba dziś nam odnowy tej naszej ziemi tak, jak to się stało podczas pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski".

Kardynał porównał sanktuarium piekarskie do Nazaretu, gdzie przychodzi się do Jezusa, Maryi i Józefa. - Przychodzimy do Piekar Śląskich, jak do Nazaretu, do Jezusa, Maryi i Józefa, by się uczyć w tym miejscu rozumienia godności pracy i rodziny. Rodzina i praca to wielkie i złożone sprawy, na które da się popatrzeć ze wzgórza Nazaretu - powiedział.

Dodał, że "już 30 lat temu św. Jan Paweł II wołał na progu naszej wolności 'niech się odrodzi w Bogu polska rodzina'". - Wtedy jeszcze rodziło się w Polsce ponad pół miliona dzieci rocznie, dziś połowa z tego. Obecnie mamy katastrofę demograficzną w perspektywie przyszłości narodu - grzmiał metropolita warszawskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Tusk nauczył się od PiS". Ekspertka komentuje "babciowe"

Kardynał Nycz o błędach kościoła

Jednak to nie koniec. Kardynał Nycz poruszył również sprawę rozwodów oraz bezstresowego wychowania dzieci. Przy czym wskazał m.im. na błędy kościoła.

- Aby być dobrym ojcem i mężem, trzeba się we własnej rodzinie uformować najpierw na dobrego syna i brata. Kościół, zamiast tracić czas na walkę z niestety nowymi modelami rodziny, musi zająć się formacją rodzin we wspólnotach kościelnych - powiedział.
- Kryzys małżeństw, rezygnacja z kolejnych dzieci to się dziś dzieje, ale miłość musi być zdolna do wyrzeczeń - dodał kardynał Kazimierz Nycz.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić