Jakub Artych
Jakub Artych| 

Kasjer wezwał policję. Wystarczyło, że zobaczył 200 zł

25

Policjanci z Karpacza zatrzymali 35-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę podejrzanych o wprowadzenia do obrotu fałszywego banknotu o nominale 200 zł. Jak wynika z akt śledztwa na terenie lokalnego dyskontu fałszywym banknotem para zapłaciła za alkohol.

Kasjer wezwał policję. Wystarczyło, że zobaczył 200 zł
Zapłacili za alkohol fałszywym banknotem. Grozi im 10 lat więzienia (info112)

Patrol policji został wezwany do jednego z dyskontów spożywczych w Karpaczu, gdzie według otrzymanego zgłoszenia pracownik kas ujawnił podrabiany banknot o nominale 200 zł. Przeprowadzone ustalenia na miejscu przez policjantów potwierdziły, że ujawniony banknot z całą pewnością nie jest autentyczny.

Niezwłocznie po przyjęciu zawiadomienia policjanci przystąpili do wykonywania niezbędnych czynności zmierzających do ustalenia dokładnych okoliczności popełniania przestępstwa związanego z wprowadzeniem do obrotu fałszywego środka płatniczego.

Skrupulatnie przeprowadzone czynności jak po sznurku doprowadziły policjantów do 39-letniego mężczyzny oraz 35-letniej kobiety. Zatrzymani dość szybko przyznali się, że wykorzystując wzmożony ruch na terenie lokalnego dyskontu fałszywym banknotem zapłacili za alkohol - przekazał st. asp. Łukasz Porębski z KMP w Jeleniej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"

Ponadto twierdzili, że wskazany banknot chwilę wcześniej znaleźli na ulicy.

Niemniej jednak para została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany 39-latek i 35-latka usłyszeli już stosowny zarzut. Niebawem za przestępstwo, o popełnienie którego są podejrzani odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: info112

Źródło:info112.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić