Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Maczeta, pałka teleskopowa, miotacz ognia. Szokujące, co robili 15-latkowie z Krakowa

339

Banda nastolatków uzbrojona w maczetę, pałkę teleskopową, a nawet mini miotacz ognia pojawiła się na terenie pętli Górka Narodowa w Krakowie. Dzieciaki bawiły się wspomnianymi przedmiotami, nie zdając sobie najpewniej sprawy z zagrożenia, jakie niosą i dokonały dewastacji. Zdjęcia obiegły już sieć. Policja szuka młodych złoczyńców.

Maczeta, pałka teleskopowa, miotacz ognia. Szokujące, co robili 15-latkowie z Krakowa
Kraków: Policja szuka nastolatków ze zdjęć (Facebook, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie)

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie udostępnił zdjęcie młodzieży, która w czwartek, 13 czerwca przybyła licznie na teren pętli Górka Narodowa P+R. Nastolatkowie przyszli w to miejsce ze "sprzętem". Ich wyposażenie budzi wręcz grozę.

Bójki, "mini" miotacze ognia, pałka teleskopowa, maczeta, próba użycia hydrantu i mycie obiektu.... gaśnicą (może i plan był dobry, ale wykonanie gaśnicą proszkową, już nie do końca) - opisują przedstawiciele ZTP to, co działo się na pętli. Posiadanie takich przedmiotów przez bezmyślnych małolatów mogło doprowadzić ido tragedii.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Grupa nastolatków została zarejestrowana przez monitoring. Z relacji ZTP wynika, że mieli najpewniej około 15 lat. - Mamy XXI wiek, na takich obiektach jak ten węzeł, systemy monitoringowe nie są nowością, a raczej standardem. Ktoś na wakacje będzie mógł pojechać najdalej na balkon albo do drugiego pokoju - czytamy w poście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Weszli do pomieszczenia ukrytego w łóżku. Odkrycie w Lubuskiem

Kraków: 15-latkowie ze "sprzętem". Sprawę bada policja

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie postanowił zainterweniować w tej sprawie. Nagrania monitoringu trafiły na policję.

Na chwilę obecną potwierdzam, że prowadzone są czynności w tej sprawie na jednym z krakowskich komisariatów. Ustalamy okoliczności zdarzenia oraz tożsamość osób ze zdjęć. Wstępna kwalifikacja czynu to na ten moment uszkodzenie mienia - przekazał nam rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podkom. Piotr Szpiech.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić