Katastrofa Boeinga 737. Przerażające zdjęcia wraku

288

Samolot towarowy Boeing 737 spadł do morza w pobliżu lotniska Honolulu na Hawajach. Do sieci trafiły zdjęcia wraku, który jest zbyt głęboko pod wodą, żeby odzyskać z niego czarne skrzynki i niezbędne informacje na temat lotu.

Katastrofa Boeinga 737. Przerażające zdjęcia wraku
Zdjęcie z katastrofy samolotu. (YouTube, KHON2 News)

Do sieci trafiły przerażające zdjęcia wraku Boeinga 737-200, który na początku lipca z powodu awarii został zmuszony do lądowania na wodzie u wybrzeży Hawajów. Kadłub, skrzydła, oraz ogon znajdują się na dnie, na głębokości ponad 100 metrów.

Samolot towarowy wylądował na Oceanie Spokojnym w pobliżu wyspy Oahu 2 lipca. Dwóch członków załogi uciekło z wraku. Jak przekazuje National Transportation Safety Board, samolot chwilę później rozpadł się na części i zatonął.

Wrak samolotu na dnie oceanu

NTSB poinformowało, że wrak jest zbyt głęboko, aby wysłać tam nurków. Obecnie opracowywany jest inny plan odzyskania samolotu i czarnych skrzynek. Zespołowi śledczemu zależy na dokładnym zbadaniu szczątków, aby móc ustalić co było przyczyną awarii.

Boeing należał do wadliwego typu MAX, które uziemiono na 20 miesięcy z powodu licznych awarii. W 2018 i 2019 roku doszło do dwóch katastrof z udziałem tych samolotów, w których zginęło łącznie 346 osób

Wadą był system MCAS, który miał pomagać pilotom w kryzysowych sytuacjach. Nos samolotu miał automatycznie się opuszczać po wykryciu zbyt wysokiego przeciągnięci, ale z powodu awarii, pochylało go w dół.

Zobacz także: Susza w Polsce. Ekspert o źródłach problemu i katastrofalnych skutkach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić