o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Porwanie samolotu na Białorusi. Łukaszenka oskarża Polskę

38
Podziel się

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka po raz pierwszy zabrał głos na temat przechwycenia samolotu linii Ryanair. Podkreślił, że wszystkie działania służb były zgodne z prawem. Padły także oskarżenia pod adresem Polski.

Porwanie samolotu na Białorusi. Łukaszenka oskarża Polskę
Aleksander Łukaszenka odniósł się do wydarzeń związanych z porwaniem samolotu linii Ryanair (PAP, EPA)
bECswIJN

W niedzielę wieczorem samolot linii lotniczych Ryanair został zmuszony do awaryjnego lądowania w Mińsku. Białoruskie służby przechwyciły tam opozycjonistę Ramana Pratasiewicza. Pretekstem do porwania maszyny była informacja o bombie znajdującej się rzekomo na pokładzie. Unijni przywódcy – w tym premier Mateusz Morawiecki – uznali to za akt "narodowego terroryzmu".

Łukaszenka oskarża nasz kraj. "Dezinformacja z polskich adresów IP"

Kiedy kurz trochę opadł, komentarza w sprawie udzielił prezydent Białorusi Aleksader Łukaszenka. Według przywódcy doniesienia na temat myśliwca bojowego, który zmusił samolot do lądowania to "wierutne kłamstwo".

bECswIJP
Jego zadaniem było zabezpieczenie łączności i sprowadzenie maszyny do lądowania w przypadku sytuacji krytycznej – podkreślił.

Białoruski prezydent zaatakował także Polskę. Mówił o "potoku fałszywych informacji, które wysyłane są z polskich, litewskich i łotewskich adresów IP". Dodał, że wieści bombie na pokładzie samolotu linii Ryanair pochodziło ze Szwajcarii.

Aleksander Łukaszenka przekonywał też, że przejęcie samolotu nastąpiło w pełni legalnie, "chroniąc ludzi zgodnie z międzynarodowymi przepisami". – Samolot został zawrócony w pobliżu elektrowni jądrowej – stwierdził białoruski prezydent sugerując, że istniało zagrożenie, iż jej systemy "zostaną postawione w stan gotowości bojowej".

bECswIJV

"Na pokładzie był terrorysta". Łukaszenka krytykuje reakcję Zachodu

Prezydent Białorusi stwierdził, że "w samolocie znajdował się terrorysta". Podkreślił, że sam ten fakt jest wystarczającą przesłanką do zawrócenia maszyny. Skrytykował także reakcję Zachodu na przejęcie samolotu Ryanaira, nazywając je "celową prowokacją".

Tak jak przewidywaliśmy, nieżyczliwi nam z zewnątrz i wewnątrz kraju zmienili metody ataku na państwo. Przekroczyli wiele czerwonych linii, przekroczyli granice zdrowego rozsądku i ludzkiej moralności – ocenił.
bECswIJW

Obejrzyj także: Aleksander Łukaszenka oskarża Polskę. Białoruski dziennikarz nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECswIKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
pm1
4 tyg. temu
Poczciwy prezydent!?:) ale po sprawdzeniu samolotu, lecącego nim opozycjonisty już nie wypuścił:) a gdzie reakcja społeczności międzynarodowej i co dzieje się teraz z tym człowiekiem!?
USA
2 miesiące temu
A to Komunistyczna Partia Lukaszenki w dalszym ciagu funkcjonuje ??????????
wb.
2 miesiące temu
Wniosek z wypowiedzi Łukaszenki jest taki, że polskie i unijne służby specjalne powinny ustalić jego agenta w Szwajcarii, który dostał i zrealizował zadanie "poinformowania białoruskich służb o nieistniejącej bombie na pokładzie tego samolotu a następnie przekonanie" go do powiedzenia prawdy, nawet białoruskimi metodami.
bECswIKr
krystof
2 miesiące temu
mi kot sasiada nasral na klomb to co mam zatrzelic sasiada?
RAM
2 miesiące temu
Łukaszenka został perfidnie OSZUKANY. Myślał, po porwaniu przez Zachód samolotu z Prezydentem Evo Moralesem w 2013 roku (współpraca tzw. zachodnich demokracji), że w przypadku gdy na pokładzie jest przestępca to jego OBOWIĄZKIEM jest zmuszenie samolotu do lądowania. I teraz jest karany za wdrożenie tzw. „NAJWYŻSZYCH ZACHODNICH STANDARDÓW”.
.Xx
3 miesiące temu
Ma taaaką wielką czapkę i jednak go uciska , proponuję niech założy dwa numery większą , napewno będzie poprawa.
Beria
3 miesiące temu
Łukaszence rzeczywistość się pomieszała ze stalinizmem.
Nico
4 miesiące temu
Wczoraj w Berlinie kazano wylądować samolotowi pasażerskiemu z powodu zagrożenia bombowego,i co jakoś cicho żadnych sankcji.
zibi
4 miesiące temu
My jesteśmy idiotami czy pan panie Łukaszenko ok rozumiem jest informacja o bombie zabezpieczamy samolot myśliwcem sprowadzamy bezpiecznie ok brawo tylko dlaczego jeśli na pokładzie było przykładowo 100 osób wraca 94 a bomby nie było z ludźmi którzy zniknęli nie wiadomo co się stało no bajki bajki i jeszcze raz bajki zwykły terroryzm.
WaniaJet
4 miesiące temu
Litowanie się nad Łukaszenko to jakiś chory syndrom sztokholmski , ci ludzie co nie widzą co ten gosciu wyprawia powinni miec zszyte usta i związane z tyłu ręce w kaftanie , tak piwinno się robić z fermenciarzami bo demokrację jest bardzo łatwo zniszczyć .
gość
4 miesiące temu
To nie opozycja wyprzeda majątek tylko są to agenci zachodu wytypowani do tego zadania, a Łukaszenko to patriota, jasne że mógłby ustąpić , tak samo Lepper mógł sobie dać spokój i by żył.
gość
4 miesiące temu
ale się dajecie podkręcać, 25 lat rządzi Łukaszenko i nikomu nie wadził, nagle parę lat temu przyszedł przykaz z USA że trzeba go wyeliminować i dajecie się napuścić nawet na tym forum, a idźcie się bić najlepiej za wolną Białoruś.
apis
4 miesiące temu
rzeczpospolita polska to prawie białoruś i rosja- unia nie dostrzega tego że polska to nie jest demokratyczny kraj tylko bolszewicki - a nasze władze i milicja mało różnią się od białoruskich i ruskich - unio pomóż polkom i polakom ani grosza pisowskiej władzy
bECswIKj
Jarek
4 miesiące temu
No to się Morawieckiego Łukaszenka przestraszył!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić