Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Katastrofa lotnicza w Pakistanie. Podano przyczyny tragedii

20

22 maja doszło do katastrofy lotniczej w pakistańskim Karaczi. W środę przedstawiony został raport, w którym specjalna komisja wskazała przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Katastrofa lotnicza w Pakistanie. Podano przyczyny tragedii
Podano przyczyny katastrofy Airbusa A320 (Getty Images)

Z ustaleń pakistańskiej komisji wynika, że zawinili piloci Airbusa A320 pakistańskich linii Pakistan International Airlines. Śledczy twierdzą, że byli oni rozkojarzeni i popełnili błędy.

Wyniki dochodzenia zostały przedstawione w parlamencie przez pakistańskiego ministra lotnictwa Gulama Sarwara Khana. Zaznaczył on, że samolot był w pełni sprawny i przygotowany do lotów.

Zobacz także: Katastrofa samolotu. Rozbił się w centrum miasta

Czytaj także:

Jednocześnie podkreślił, że cała wina spoczywa na pilotach. Mówił, że ich zachowania były "niezrozumiałe", wskazując m.in. na wysunięcie, a później ponowne schowanie podwozia samolotu na pięć mil morskich przed lądowaniem.

Co mogło rozkojarzyć pilotów? Khan twierdzi, że skupili się oni na rozmowie o pandemii koronawirusa. Zaraza miała dotknąć ich rodziny. Minister podkreślił, że piloci byli "zbyt pewni" siebie - informuje BBC.

Koronawirus zdominował ich umysły (...) Kiedy byli w pozycji do lądowania, zostali ostrzeżeni przez kontrolerów, ale potem jeden z nich powiedział "dam radę", po czym znów zaczęli dyskutować o pandemii - przekazał Khan.

Tragedia w Pakistanie. Zginęło prawie 98 osób

Przypomnijmy, że w katastrofie Airbusa A320 pakistańskich linii Pakistan International Airlines zginęło 97 pasażerów, a także dziewczynka, która akurat przebywała na miejscu tragicznego zdarzenia. Samolot rozbił się kilometr przed płytą lotniska w Karaczi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić