Katastrofa podczas pokazu lotniczego w Bournemouth. Samolot wpadł do wody

4

Na pokazie lotniczym Bournemouth Air Festival rozbił się samolot, a dwie osoby zostały ranne. Jak przekazują media, pilot specjalnie przekierował samolot w wodę, aby maszyna nie wpadła w tłumy ludzi, które zebrały się na wybrzeżu.

Katastrofa podczas pokazu lotniczego w Bournemouth. Samolot wpadł do wody
Samolot rozbił się podczas Bournemouth Air Festival. (Twitter.com)

Do katastrofy doszło na Bournemouth Air Festival na plaży w Bournemouth w Wielkiej Brytanii. W sobotę około 15:30 do wody niedaleko wybrzeża wpadł jeden z samolotów uczestniczących w imprezie. Dwie osoby zostały ranne.

Katastrofa samolotu na pokazie

Jak przekazała policja z Dorset ranni to pilot i osoba, która wykonywała pokaz chodzenia po skrzydłach. Oboje mają tylko lekkie obrażenia, a ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Zostali już wypisani ze szpitala.

Naoczni świadkowie opisali wydarzenie jako "przerażające". Z ich relacji wynika, że maszyna spadała w kierunku tłumów ludzi oglądających pokaz. Pilot na szczęście w ostatniej chwili skierował maszynę do wody.

Szło prosto w naszą stronę. Nie do końca wiedzieliśmy, co robić, nie wyszlibyśmy z drogi na czas. Na szczęście pilot – niesamowity – zdołał skierować samolot z dala od ścieżki i rozbił się na w wodzie - powiedział jeden z naocznych świadków Mark Ash.

Dyrektor festiwalu Jon Weaver powiedział BBC, że impreza nie zostanie odwołana ze względu na to wydarzenie. Policja w Dorset i Wydział Badania Wypadków Lotniczych potwierdziły, że rozpoczęły dochodzenie w sprawie katastrofy.

Zobacz także: Wisiał na linie pod helikopterem. Nagranie przelotu talibów
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić