Anna Jankowska| 

Katastrofa samolotu w Pakistanie. Nowe nagranie mrozi krew w żyłach

173

Katastrofa samolotu w Pakistanie poruszyła cały świat. Teraz pokazano nagranie pokazujące ostatnie sekundy fatalnego lotu i sam wypadek. Na pokładzie maszyny miało znajdować się 99 osób.

Katastrofa samolotu w Pakistanie. Nowe nagranie mrozi krew w żyłach
Katastrofa samolotu w Pakistanie. Nowe nagranie mrozi krew w żyłach (YouTube.com)

Według pierwszych informacji katastrofę spowodowała awaria silników. Do tragedii doszło, kiedy samolot podchodził do lądowania w międzynarodowym porcie lotniczym Dźinnaha w Karaczi w Pakistanie. Wcześniej pilot zgłaszał problemy techniczne i krążył nad lotniskiem, kilkakrotnie próbując lądować.

Katastrofa lotnicza w Pakistanie. Nagranie wypadku

W Internecie pojawił się krótki film pokazujący ostatnie sekundy lotu Pakistan International Airlines. Kamera domowego monitoringu zarejestrowała szybko opadającą maszynę i ogromną chmurę czarnego dymu.

Do katastrofy doszło około 14:45 czasu lokalnego. Według pierwszych doniesień na pokładzie Airbusa 320-214 linii Pakistan International znajdowało się nawet 107 osób. Jednak według nowszych informacji łączna liczba pasażerów i załogi wynosiła 99. Co najmniej dwie osoby miały przeżyć katastrofę.

Samolot wykonywał kurs pomiędzy miastem Lahaur a Karaczi. Lot trwał około półtorej godziny. Problemy zaczęły się tuż przed podejściem do lądowania. Maszyna spadła prosto na leżące nieopodal lotniska Jinnah osiedle mieszkaniowe. Według japońskiej agencji Kyodo bezpośrednio ucierpiało sześć domów. Nie wiadomo jeszcze, co stało się z ich mieszkańcami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić