Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Katastrofa w Bydgoszczy. Nowe informacje. Nie żyje obywatelka Włoch

19

Podano do wiadomości publicznej, kim były osoby, które zginęły w wypadku lotniczym awionetki. Śledztwo w sprawie katastrofy prowadzą przedstawiciele lokalnej prokuratury oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Katastrofa w Bydgoszczy. Nowe informacje. Nie żyje obywatelka Włoch
Do wypadku doszło we wtorek 14 lipca na terenie Bydgoszczy (Twitter.com, @djpisar)

Do wypadku awionetki doszło we wtorek 14 lipca. Chwilę po godzinie 10 maszyna rozbiła się na pasie lotniczym. Wewnątrz znajdowały się dwie osoby, które poniosły śmierć na miejscu. Przypuszczano, że ofiarami mogli być kursantka i instruktor.

Samolot dwusilnikowy Tecnam szkoły latania, z dwiema osobami na pokładzie (pilot/instruktor i kursantka) wykonując manewr low-pass w ramach lotu szkoleniowego, uderzył w ziemię w południowo-wschodniej części lotniska – podaje Port Lotniczy Bydgoszcz na Facebooku.

Wypadek awionetki w Bydgoszczy. Kim były ofiary?

Według ustaleń "Gazety Pomorskiej" ofiarami wypadku awionetki był 60-letni instruktor i 24-letnia kursantka. Kobieta pochodziła z Włoch.

Zobacz także: Zobacz też: Pękająca szyba w samolocie. Przerażające nagranie z kokpitu

Śledczym na razie nie udało się ustalić, kto siedział za sterami w chwili wypadku. Zmarły instruktor miał opinię bardzo doświadczonego lotnika.

"GP" podaje, że śledczy prawdopodobnie podzielą się pierwszymi wnioskami w piątek 17 lipca. Wcześniej planowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok obu ofiar. Port Lotniczy Bydgoszcz potwierdził, że zdarzenie nie zakłóciło pracy lotniska.

Zdarzenie miało miejsce poza drogą startową i nie zakłóciło pracy lotniska. Wszystkie zaplanowane operacje lotnicze odbywały się zgodnie z planem. Składamy kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar – napisał przedstawiciel Portu Lotniczego Bydgoszcz na Facebooku.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić