A. M. | 

Porwał i podpalił autobus z dziećmi. Zapadł wyrok

33

Zapadł wyrok w sprawie wstrząsającego zdarzenia, które miało miejsce w marcu ubiegłego roku we Włoszech. 47-letni Ousseynou Sy porwał i podpalił autobus z dziećmi. Sąd w Mediolanie skazał mężczyznę na 24 lata pozbawienia wolności.

Porwał i podpalił autobus z dziećmi. Zapadł wyrok
Zapadł wyrok w sprawie 47-letniego Ousseynou Sy, który w ubiegłym roku porwał autobus z dziećmi (Newspix)

W środę zapadł wyrok w sprawie Ousseynou Sy, kierowcy, który w marcu 2019 roku porwał i podpalił szkolny autobus w San Donato Milanese w regionie Lombardia. Mężczyzna został skazany na 24 lata więzienia.

W pojeździe było 51 dzieci. Zostały uratowane przez karabinierów zanim autokar zajął się ogniem. Dwaj chłopcy egipskiego pochodzenia, którzy zdołali ukryć telefon przed porywaczem i poinformować policję o porwaniu, w nagrodę za bohaterską postawę otrzymali obywatelstwo włoskie.

Przed wyrokiem Ousseynou Sy wygłosił oświadczenie, w którym wciąż usprawiedliwiał swoje czyny. Powtarzał, była to reakcja na śmierć migrantów z Afryki w regionie Morza Śródziemnego. Według Sy próba zamordowania kilkudziesięciu dzieci to wyłącznie "gest demonstracyjny".

Nie jestem ani zabójcą, ani terrorystą i mam nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość również dla nas, Afrykańczyków – powiedział oskarżony w oświadczeniu cytowanym przez agencję ANSA.

Skazany pochodzi z Senegalu. Od 15 lat posiada włoskie obywatelstwo. Wcześniej był już notowany m.in. za jazdę pod wpływem alkoholu oraz przemoc seksualną.

Zobacz także: Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Paweł Rabiej o wypowiedziach Andrzeja Dudy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić